Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van egy Canon eos 550d-m és...

Van egy Canon eos 550d-m és nem csinál éles képet. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb.2 éves a gép és 16ezer expo van benne. Nem azért nem éles mert rossz helyre fókuszál, mert kipróbáltam állványról live view-ban és manuális fókusszal, 3objektívvel is. az objektíveknek sincs baja, az egyik egy canon f/1.8 85mm usm, a másik egy sigma 18-200-as és a harmdik egy tamron 70-300-as képstabilizátoros. Régebben éles volt a kép teljesen, nem rég óta lett ilyen. Nem ejtettem le a gépet, és nem is csapódott neki semminek. Megnéztem és nem látok port az érzékelőn, ellenőriztem fehér lap előtt is objektív nélkül ott se látszottak rajta foltok. a válaszokat előre is köszönöm. :)

2013. aug. 2. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Kéne "éles" és "életlen" képet feltöltened legjobb minőségben és felbontásban, ami a 85 millis objektívvel készült. Úgy könnyebb lenne bármit mondani.


Pl. feltolod mammutmailre, és az egy hét alatt elévülő linket beszúrod ide.

2013. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

A sárkányos kép az éles, a virágról a képet most csináltam 10perce.

2013. aug. 2. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Le tudnál fotózni ferde szögből egy könyvet úgy, hogy a lap közepére fókuszálsz? f1.8-on és f4-en is.


Van a gépedben fókusz mikroállítás (AFMA)?

2013. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla hogy lenne benne. A képeket este fogom feltölteni, mert el kellet jönnöm otthonról.
2013. aug. 2. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Ok. Ne legyen túl éles a szög, 60 fok a papír síkjától bőven jó.
2013. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

Az 5405-ös az egy 1.8-as rekeszű.

2013. aug. 2. 20:31
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

ezt ma reggel csináltam állványról, külső vakuval. Arra jutottam, hogy el lehet csúszva a fókusz benne mivel a szemére raktam az af pontot és látszik, hogy nem éles. 2.8-as rekesznél még nem olyan feltűnő, de 1.8-on már látszik:S Gondolom el kéne vinnem szervizbe de már nem garanciális. Hova tudnám elvinni ahogy gyorsan megjavítják?

2013. aug. 3. 09:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elcsúszott AF-nek tűnik. Azért érdemes tudni, hogy az 550D nem egy csúcs váz, ha háromból egyszer f1.8-on elrontja a fókuszt (mint a kutyánál), az teljesen belefér. Ha úgy gondolod, hogy ennél többet ront, illetve az összes objektívvel behülyült, akkor AF kalibráció kell neki, akkor a Camera Kft. csinál ilyet, de nem lesz olcsó buli, és az összes eszközt (gép, objektívek) be kell vinni hozzá.
2013. aug. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]

A kutyás képnél, csináltam többet is, és egyiknél se lett jó, de ez a kép amit most küldtem viszont jó lett... Tudom, hogy nem csúcskategóriás modell, de általában élesek lettek a képek amiket csináltam vele. Lehet az, hogy egyszer el van csúszva a fókusz egyszer pedig nem?

2013. aug. 3. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!