Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Canon 550D-m miért csak 72...

A Canon 550D-m miért csak 72 dpi képeket csinál jpg-ben?

Figyelt kérdés

A hozzá való Raw fájlokat is 72 dpi felbontásban csinálta?

18 Mp-re van beállítva.


2013. jún. 1. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt kell megérteni, hogy a dpi csak egy logikai érték a kép fejlécében. Egészen addig, amíg nem nyomtatsz, semmi (de semmi) jelentősége nincsen. Próbáld ki: fotósoppban állítsd át a dpi-t tetszőleges értékre, a kép átméretezése nélkül: pont ugyanazt a képet fogod látni. Nyomtatáskor is akkor van jelentősége, ha mm pontossággal akarsz valamit a papírra nyomni.
2013. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, akkor a 72 dpi nem befolyásolja a kép élességét és részletgazdagságát?

Mert amikor nyomtattam egy 70 dpi-s képet akkor az egy merő pixel volt ellenben 300 dpi-n már nem.

2013. jún. 2. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

"Mert amikor nyomtattam egy 70 dpi-s képet akkor az egy merő pixel volt ellenben 300 dpi-n már nem."


Ugyanaz a kép esetén erre nem sok tippem van, esetleg felhasználói probléma? )) Ha pl. úgy nyomtatsz, hogy töltste ki az A4-et, akkor a nyomtató driver kitölti a papírt mindenképpen, akárhány dpi van a képbe írva. Hogy egy adott papírméreten mennyire lesz penge a kép, az a kép pixelméretétől függ elsősorban. És ha dpi-t módosítasz ,arra figyelj, hogy általában van lehetőség átméretezéssel vagy anélkül módosítani, ami nem mindegy.

2013. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 72 DPI-s persze, hogy pixeles, mert kicsi a felbontása. Képet min. 150, de ha lehet, 300 DPI-n nyomtatunk. A DPI viszont a kép felbontás és a nyomtatott terület hányadosának gyöke. Marha mindegy, a nyers képed fejlécében mennyi a DPI, mert ezt a nyomtatási méret felülírhatja.
2013. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!