Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Digitális fényképezőgép...

Minecodus kérdése:

Digitális fényképezőgép (Olympus) számítógépről való távvezérlése megoldható?

Figyelt kérdés

Tehát volt régen egy Nikon fényképezőm, amin volt egy olyan funkció hogy fél percenként csinált egy képet.Bekapcsolt, fényképezett, majd kikapcsolt. És ezzel a módszerrel simán bírtam timelapséket készíteni.

A fényképező elromlott, és vettem egy olympus sh 21-es típusú fényképezőgeépet, amin van sorozatfelvétel, ám 6 képet csinál és többet nem, szóval totál más mint a nikon.

Tehát belső program nincs erre.

Az lenne a kérdésem, hogy van e valamilyen program, ami vezérelni tudja a számítógépről a fényképezőgépet.

Vagy az is jó lenne,ha megjelenne a fényképező képernyője a monitoron, és onnan ugyan úgy lehetne irányítani mint simán, csak másik monitoron.


Nagyon fontos lenne,bárki bármit tudna ezzel kapcsolatban,

vagy hallott ilyesmiről kérem segítsen, mert nagyon fontos lenne.

Olympus oldalán azt olvastam van távvezérlés a gépen, csak nem tudom hogy lehetne.

Mini USB és mini HDMI van a f.gépen.

A választ előre is köszi!!!



2013. aug. 1. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs ilyen a tulajdonságai között akkor nem.
2013. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meg lehet oldani, de kell hozzá egy saját program, ami kezeli a gépet PTP protokollon keresztül. Ha nem vagy ismerős a hardver közeli programozásban, akkor bukta.
2013. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!