Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy Olympus SP800-UZ típusú...

Egy Olympus SP800-UZ típusú fényképezőgépből mi a maximum amit ki lehet hozni?

Figyelt kérdés

Próbálgatom egy ideje, de úgy érzem, valami még mindig hiányzik. Leginkább tájat, rajta elhelyezkedő dolgokat fényképeznék, de a makrót sem vetem meg.


Egy link a gépről : [link]


Akinek van rálátása, egy két jó tanáccsal elláthatna, hogy mire érdemes odafigyelni egy táj fotózásnál, meg ami eszébe jut! :)


Fotózás után Ti még képszerkesztőkkel rádolgoztok a képre? (PhotoShop, Lightroom stb.)


Előre is köszönöm segítségeteket!



2013. júl. 25. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A géped nagyon hasonlít az én Fujimra, ezért talán tudok pár dolgot írni. Bár nem vagyok nagy fotós, de szeretek fényképezni.


Ami nagyon érdekes, az az, hogy teljes napfényben nem (mindig) tudsz szép képeket készíteni. Az igazán jó fényképek akkor készülnek, ha az ég felhős, ilyenkor szórtabb a fény. Ha mégis napfény van, akkor mindig fényképezz úgy, hogy hátulról jöjjön a fény. Nézd meg a tárgyat, hogy hogyan esik rá a fény napközben és válaszd ki a legmegfelelőbb időpontot. Ha kirándulsz, akkor erre nyilván nem lesz lehetőséged, de ekkor is próbálj meg valamennyire ehhez igazodni.


Ahogy látom,valamilyen adapterrel tudsz hozzá szűrőt kapcsolni. Érdemes venni egy UV szűrőt (védi a lencsét) és egy polárszűrőt. Ez utóbbi elfordítható és változtathatod vele a fénytörést. Benézhetsz a patak vize alá úgy, hogy nem csillog a teteje és kékebbé varázsolhatja a felhőket.

Hasznos dolog lehet egy szürke szűrő, ami sötétíti a fényeket, ha túl erős a nap. Nézzél utána ezeknek, úgy könnyebb lesz.


Ha sötétben fényképezel, akkor a géped csak 4 másodpercre tudja maximálisan nyitva tartani a rekeszt. Egy jó képhez gyakran 8-10 másodpercre is szükség lehet. Sajnos ezt az enyém is így teszi. Erre azt szoktam használni, hogy egy világosabb pont felé fordítom a gépet, félig benyomom az exponáló gombot, és ezzel az állással befoglalom a fénykép tárgyát, majd exponálok. A baj csak az, hogy ez elég macerás, mert ugye 2-3 másodpercig ember nincs, aki megtartja a gépet fixen, így egy stabil állvány jól jöhet.


Ha nagyon világos van, akkor én a képkorrekciót is szoktam használni (+/-), aminél kicsit sötétebbre állítom. Így erősebbek lesznek a színek.


A Fujinál többféle színes beállítás van, ezeket végigpróbáltam és a legszínesebbre állítottam be. Lehet, hogy a tiéden is akad valami ilyesmi.


Sajnos a blendék sem az igaziak, így nem lehet mindent 2,8-al lefényképezni, hogy nagyon szép portrét kapj. Ez van, ez a gép ennyiért ezt tudja. Így a mélységélességgel sem lehet játszani.


Jelenleg Londonban dolgozom, gondolhatod, hogy van mit fotóznom. A várost sokszor kell nagylátószöggel fényképeznem (nekem 24-720 mm-ig tart az objektívem), így a tárgyak elferdülnek, hogy beférjenek a "gépbe". Sokan szeretik, sokan ellenzik, javaslom próbáld ki, hogy Photoshoppal egyenesre igazítod a ferdülést, vagyis a kép felső sarkait egy kicsit kijjebb húzod (mindkét oldalt egyenlően). Így nekem jobban tetszenek a városi tájképek. Kicsit jobban hasonlítanak a természeteshez.


Ha egy fénykép jól sikerül, NEM KELL hozzányúlnod semmilyen programmal. Ha úgy érzed, hogy ennek ellenére valami hiányzik, akkor segíthetsz rajta, de ez nagyon finom játék, mint a hangszerhangolás!


Javaslom, hogy nézz utána Scott Kelby: A digitális fotóskönyv 1-4 részeinek, mert abban nagyon egyszerűen, nagyon jó dolgok vannak leírva. Nekem nagyon-nagyon sokat segített.


43/F

2013. júl. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a remek leírást, sokat segít. A könyvek pedig meg vannak a gépen, csak még nem volt annyi időm hogy végig olvassam. Viszont ezt az adapteres/szűrős dolgot még nem láttam, olvastam sehol. Hol lehet ezeket beszerezni?


Még egyszer köszönöm ezt a tartalmas leírást!

2013. júl. 28. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csak azt láttam, hogy adapter kell hozzá. Hiába nézegettem a képeket, sehol nem látom, hogy van-e menete az objektívnek. Így ezt meg kellene kérdezni egy fotósboltban, hogy erre tudnak-e adni valamit. Vidd a gépet. Keress rá az Olympus honlapon valami számra és kérdezz utána, hátha rendelhető vagy meg tudják mondani, hogy hol kapsz ilyet.


Ha megvan a könyv, akkor ülj neki, ha van néhány szabad fél órád és meglátod, hogy mennyire egyszerűen elmagyaráz mindent. A szűrőkről is találsz elég információt és képet, hogy mit tudnak csinálni a képeddel.


Privátban adok egy linket, ahol meg tudod nézni az én legjobb képeimet.


Örülök, ha segítettem :))

2013. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!