Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ti mit vennétek, gitárt, vagy...

Ti mit vennétek, gitárt, vagy fényképezőt? 14/f

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most volt a ballagásom, és összegyűlt egy kis pénzem, amiből szeretnék venni valamit magamnak. És két tűz közt vagyok, mert nem tudom, hogy melyiket vegyem.


Alapjáraton művész beállítottságú vagyok, és ezért is gondoltam egy kamerára, azzal csak az a baj, hogy rohadt drága(még gyűjtenem kéne rá), és nem igazán értek hozzá, viszont optimum, hogy szép képeket tudnék vele csinálni.


A gitár talán még ki is jönne a pénzemből, anyámnak is az tetszik, és még a csajoknak is bejön, de az a baj hogy nem jártam szolfézsra, szóval max gitártanárral, vagy videókból tanulnám :S


Szóval:

Fényképező:

- Még gyűteni kéne egy rendes darabra (Nikon D3100-ra gondoltam)

- Nagyon jó lenne vele fotózni, ha szép képeket csinál

- nem kell tanulni (annyira biztos nem mint a gitárt)


Gitár:

- Lenne rá pénzem

- Anyum is azt szeretné

- Azt is élvezném

- Valahogy a tanulást meg kéne oldani


Szerintetek?



2013. jún. 28. 09:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Jobb vagy balkezes vagy?

Mennyi pénzed van rá?

Akusztikus vagy elektromos gitárt akarsz?

Ha akusztikus akkor fém húros vagy klasszikus-t?

2013. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én a gitárra szavazok :) Pont ennyi idősen kezdtem el gitározni én is. Ahhoz hogy olyasmiket megtanulj játszani, szinte egyáltalán nem kell a szolfézs. Emiatt le fognak hurrogni, de gitáron szinte mindent meg lehet tanulni biztos zeneelméleti háttér nélkül is, de azért nem árt, hogyha tisztában vagy az elmélettel, és tudod, mi miért van. Tanulás megoldható könyvből internetről is egy bizonyos szintig, a tanár olyan szempontból jó, hogy valószínűleg gyorsabban haladnál, illetve azelőtt kijavítaná a hibáidat, mielőtt valamit rosszul megszoksz. Ha pár akkordot megtanulsz, akkor nagyon sok dalt el fogsz tudni játszani, így viszonylag gyorsan lehet is vele sikerélményed. Egyedüli hátrányként talán azt tudom felhozni, hogy bizony gyakorolni kell rendszeresen, mert az fogmegmaradni benned tartósan, amit rendszeresen csinálsz. Ha van olyan 30e körüli összeged, abból már biztosan lehet viszonylag normális akusztikus gitárt venni.
2013. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igazad van,de persze kell az elmélet is. Meg mondom őszintén

tudok kottáról játszani ,de még azért soha nem használtam ezt a tudást hogy eljátszak egy dalt. Nézzem akkordokat onnan meg hallásból megy :) Persze szükség van rá mert pl bandánkban írunk egy dalt le kell kottázni hogy mit játszanak :)

2013. jún. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D

Ma megyünk az árkádiába :D

2013. jún. 29. 11:16
 15/18 anonim ***** válasza:
Fényképezőért, vagy gitárért végül? Nyugtass meg, hogy az utóbbi :)
2013. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Gitár, de hétfőn megyünk, ma zárva volt, meg kellett volna nézni a nyitvatartást :3
2013. jún. 29. 17:54
 17/18 anonim válasza:
Én is így voltam vele de a én a gitárt kértem szülinapomra a fényképezőt majd szerintem karácsonyra tettem mert anyának van és az hát..... elég jó gép úgyhogy azzal tudok fényképezni. Szerintem gitár!
2013. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
szilvásbuktát
2013. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!