Találtam egy Canon EOS 7D fényképezőgépvázat, egy Canon objektívvel. Hogyan tudnám visszaadni a jogos tulajdonosának?

Figyelt kérdés
Rendőrségre nem viszem be, mert ott csak tönkretesznek egy ilyen érzékeny szerkezetet.. De ott is hagytam egy papírt a számommal, hogyha esetleg egy ilyen gépet keresnek, akkor adják meg a számom. Valamint pár plakátot kiraktam a a környékre, de egyelőre csak "próbálkozók" hívtak. Különleges színű kézpántja, valamint elég érdekes témájú képek vannak rajta, amiket nyilván nem szeretnék elárulni. Mennyi idő után illő megtartani egy ilyet? Vagy mit kezdjek vele, ha nem jelentkeznek érte? Ahhoz nincs pofám hogy megtartsam, de ha nem jelentkeznek érte, akkor muszáj lesz..

2013. jún. 28. 01:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Volt ilyen eset a környezetemben. A barátom ittasan véletlenül elvitte valakinek a cuccát. Akkor az index.hu-s fórumra tettünk fel hirdetést, amit átvett több blog is, és sokan megosztották FB-n.


Lásd:


[link]


Nagyon hamar meglett a tulajdonos, szériaszámokkal igazolta, hogy az övé a cucc, és végül mindenki megnyugodott. Vannak oldalak, ahol a fotósok keresik az ellopott/eltűnt cuccaikat, ilyen pl a következő:

[link]


Ide is tedd fel. Elvileg nem tarthatod meg a cuccot, ha nem, jelentkezik senki, akkor le kell adnod a hozzád tartozó kapitányságon. Ha ilyet teszel, mindenképp kérj átvételi jegyzőkönyvet, dokumentáld a cucc leadás előtti állapotát, és a hirdetésekben jelöld meg az ügy előadójának, vagy a kapitányságnak a telefonszámát.


RÉSZLETES ÁTVÉTELI JEGYZŐKÖNYV NÉLKÜL NE ADD LE A CUCCOT, MÉG RENDŐRSÉGEN SEM!!!

2013. jún. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2013. jún. 29. 01:03
 13/16 A kérdező kommentje:
Meglett a tulaj!:) Egy nagyon kedves fiatal srác, haladó fotós. Minden összegyűjtött pénzét ebbe rakta bele, szóval nagyon örült hogy meglett a gép, bearanyoztam a napját. nagyon jól elbeszélgettünk, gyönyörű képei vannak. Megmondta a szériaszámot, a karpánt színét, és még azt is tudta, hogy pontosan hány kép van rajta.. Még akkor is a képeiről és a fotózásól mesélt amikor hazavittem (kocsival voltam, ő meg gyalog, pont útbaesett nekem, szóval miért ne..) Egészen összehaverkodtunk, és még egy kávézó van a listámon, ahova érdemes elmenni, mert isteni a cappuccinojuk :D
2013. jún. 29. 22:39
 14/16 anonim ***** válasza:
Hepiend.
2013. jún. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A képek exif infóba benne van a gép tulajának a neve. Ha win7-ed van, akkor jobb klikk, tulajdonságok, részletek és ott kell lennie, akármelyik képnél.
2013. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ja, már megvan.. bocsi :)
2013. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!