Találtam egy Canon EOS 7D fényképezőgépvázat, egy Canon objektívvel. Hogyan tudnám visszaadni a jogos tulajdonosának?

Figyelt kérdés
Rendőrségre nem viszem be, mert ott csak tönkretesznek egy ilyen érzékeny szerkezetet.. De ott is hagytam egy papírt a számommal, hogyha esetleg egy ilyen gépet keresnek, akkor adják meg a számom. Valamint pár plakátot kiraktam a a környékre, de egyelőre csak "próbálkozók" hívtak. Különleges színű kézpántja, valamint elég érdekes témájú képek vannak rajta, amiket nyilván nem szeretnék elárulni. Mennyi idő után illő megtartani egy ilyet? Vagy mit kezdjek vele, ha nem jelentkeznek érte? Ahhoz nincs pofám hogy megtartsam, de ha nem jelentkeznek érte, akkor muszáj lesz..

2013. jún. 28. 01:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha nem jelentkeznek akkor tartsd meg vagy eladod. Mást nem tudsz tenni. Esetleg a képek hátteréből nem lehet rájönni, hogy honnan lehet? persze ha van olyan kép rajta.
2013. jún. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Rendes tőled, hogy próbálod megtalálni a gazdáját! Sokaknak ez eszébe sem jut, csak fogják magukat éls megtartják vagy eladják valakinek. Tedd ki közösségi oldalra. Ha ott sem akadsz a tulajdonosára akkor nyugodt szívvel megtarthatod szerintem.
2013. jún. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
sok információt közösségi oldalon se adjál meg mert bárki jelentkezhet érte.
2013. jún. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A törvények szerint köteles vagy a talált dolgot 8 napon belül visszaadni a tulajának, vagy ha ez nem lehetséges (mert nem tudod ki az), akkor leadni a jegyzőnek.


Ha nem adod le elköveted a Jogtalan elsajátítás bűncselekményt. :(


Amikor átadod a jegyzőnek nyilatkozhatsz, hogy a dologra igényt tartasz-e. A jegyzőnek és rendőrségnek kell gondoskodnia a tulaj megtalálásáról és a tulajdona átadásáról.


Ha nincs meg, és úgy nyilatkoztál, hogy kell neked ez a tárgy, akkor 3 hónap után átadják neked és használhatod, de még nem a tiéd. Például nem adhatod el, nem rongálhatod meg, nem alakíthatod át.


Ha 1 év után sincs meg a tulaj, akkor végleg a te tulajdonodba kerül a fényképezőgép. De ez nem érvényes, ha nem értesítetted róla a hatóságot, mert akkor bármeddig is van nálad, nem lesz a tiéd, ellenben a vétséget megvalósítod.

2013. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A képeket felismerem, Budapesten készültek, ott is találtam. De nagyon különleges perspektívából és témával, amúgy nagyon jók lettek! Próbáltam családi fotókat keresni, vagy valami egyebet, amin egyeltalán elindulhatok a gazdája felé, de semmi ilyesmi nem volt rajta. Még másfél hétig magamnál tartom, hátha.. De ha egy ilyen értékű fényképezőért eddig nem jelentkeztek, szerintem később sem fognak. Abból gyanítom, hogy nem külföldié volt, hogy a menü magyar volt. Mielőtt írná valaki.
2013. jún. 28. 11:54
 6/16 anonim ***** válasza:

Másfél hét sok.


8 nap után automatikusan megvalósítottad a Btk. 378. szakaszát. Sajnos.

2013. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
25.-én találtam. Akkor keddig van még időm, ha jól számolok. Ha addig nem jelentkeznek érte, akkor leadom.:/ Ha nem tartok rá igényt, akkor mit csinálnak a géppel? 1 év után az akkunak annyi..
2013. jún. 28. 12:36
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, és nekem akkor melyik kerületi kapitányságon kell leadnom a fényképezőt? Ahol én lakom, vagy annak a kerületnek a kapitányságán, ahol találtam?
2013. jún. 28. 12:40
 9/16 anonim ***** válasza:

A törvényszöveg szerint a jegyzőnél kell leadnod, aki megőrzésre átveszi. Szóval az önkormányzatnál. És a leadáskor kell nyilatkoznod, hogy igényt tartasz-e rá. Gondolom valami papírt alá kell írnod.


Ha igényt tartasz rá, akkor 3 hónap után te kapod meg használatra (az aksinak nem lesz semmi baja), 1 év után pedig a tulajdonodba kerül.


Ha nem tartottál rá igényt, akkor a jegyzőnek gondoskodnia kell 1 év után az értékesítéséről. Gondolom ócsóért hazaviszi valami önkormányzatos.


Legalábbis ez van a törvényszövegben. Hogy mi a gyakorlat, azt majd megtudod :)

3 hónap után te kapo

2013. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A gépvázon van gyártási szám, ami alapján visszakereshető lenne aki vette, főleg ha kártyával fizetett. A rendőrségen nem mondtak erről semmit?
2013. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!