Digitalis fenykepezogep vasarlasanal mit kel figyelembe venni? [tobbi lent]

Figyelt kérdés

nem vagyok fotos,csak hobbybol szeretek fotozkodni

megapixel v a zoom nagysagat erdemes inkabb figyelni?

16 vagy 20 megapixelesre gondoltam,milyen kepeket csinalna?

kb 26000 ft ertekig

sony cyber-shotra vagy nikonra gondoltam


2013. jún. 19. 09:13
 1/9 A kérdező kommentje:
mi az optikai s mi a digitalis zoom?
2013. jún. 19. 09:19
 2/9 anonim ***** válasza:

A fókusztávolság az az, hogy milyen messzire tudsz közelíteni. A digitális zoom egy kalap fos, az csak az adott képen nagyít fel dolgokat és ettől homályosabb lesz...


Az optikai zoom az, amikor az objektívvel közelítesz rá egy dologgal, tehát olyan mintha "távcsőbe néznél" Emellett nem romlik a kép minősége.


A 16 megapixel elég jó, de a 20 feltétlenül jobb. Én inkább a Nikonra szavaznék, mivel én is azt használom és tudom, hogy az olcsó gépek sem rosszak.


Esetleg nézz utána a Nikon Coolpix L27-nek. Olcsó kategóriás gépek közül szerintem kiemelkedő. De ha van egy kis eszed, akkor még spórolj és vegyél egy komolyabb gépet mint pl a Nikon Coolpix L820 ( 59.990 Ft)

2013. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A megapixel csak parasztvakítás, az egyetlen jelentősége az, hogy ha a szomszédodnak nagyobb van, akkor te isújat, mégnagyobbat vegyél.


Már a 10-12 megapixel is ad olyan képméretet és -minőséget, hogy abból akár 30x20 centis méretben tökéletes fotó minőséget lehessen nyomtatni.


Az optikai zoom az, amire érdemes figyelned, ez minél nagyobb, annál jobban "rá tudsz közelíteni" a témára.


Digitális zoom csak akkor jó, ha ki van kapcsolva. Semmi értelme, csak ront a képminőségen.


A képminőség általában egyenes arányban van az árral: mindegy, milyen márkát veszel, 25000 forintért nem szabad csodákat várni.

2013. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
5x opicai zoom mennyire nevezheto jonak?
2013. jún. 19. 12:19
 5/9 A kérdező kommentje:
L28as nem jobb?
2013. jún. 19. 12:24
 6/9 anonim ***** válasza:

"5x opicai zoom mennyire nevezheto jonak?"


Ebben az árkategóriában átlagos.

Kicsit feljebb már találsz 24x-30x optikai zoomos kamerákat is.

2013. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mennyier?kb
2013. jún. 19. 13:41
 8/9 A kérdező kommentje:

Mi a velemenyetek az Olympus markaju digitalis fenykepezogeprol?


kb egy 16mpixel es 10x opticai zoom-os fenykepezogepnek milyen a kep minoseg?

s mennyire megbizhato?

2013. jún. 30. 11:11
 9/9 anonim válasza:
8 megapixel is nagyon jó képminőséget produkál, nem >ezen< a számon múlik. 20 megapixel annak kell, aki akkora képet akar fotózni, hogy egy toronyház oldalára ragasztott reklámposzterre legyen jó a kép :)
2013. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!