Érdemes-e venni egy Canon extender 2x-t egy Canon 70-200mm 2.8 L-hez ha madarat vagy vadakat akar fotózni az ember?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatotok a kettö vagy egyéb hasonló párosításban?
2013. jún. 12. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 70-200 f2.8 IS II + 2x-el volt tapasztalatom, de nem jött be. Elég lassú lett az AF, a képminőség sem az igazi, és elvileg a sima f2.8L ennél rosszabb.


Nézd meg ezt:

[link]


Egy 400 f5.6-al mérhetetlenül jobban járnál, de az sokba kerül.

2013. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem a 400-as árát :(( majdnem arra spóroltam, de a 70-200-ast találtam praktikusabbnak felhasználhatóság szempontjából. Mindig is szerettem az univerzálisabb dolgokat. Tényleg annyira lágyítja a képet egy közgyűrű?
2013. jún. 12. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha megvárod a hétvégét, majd csinálok pár képet. De igen, sokat ront.
2013. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A legújabb (asszem MkIII) extender illetve a 2.8 IS II állítólag egészen használható eredményt nyújt, de gondolom a 400/5.6 L szintjét nem üti meg. Volt két hétig 400/5.6L-em egy haverral közösen megvettük kipróbálni, azóta is azt álmodom néha, hogy azzal fotózom, aztán felébredek és sírni kezdek mert nincs mellettem. Viccet félretéve valóban jobban jársz a 400-assal, viszont az is erősen kompromisszumos az 5.6 és az IS hiánya miatt, sötétben kb. esélyed sincs, ahogy a nap a horizont alá bukik, elkezdesz majd 1/100-ad meg ennél hosszabb záridőket kapni, ami ekkora gyútávnál már problémás. Pont tegnap ücsörögtem kint egy lessátorban rókára fotózva (ami persze nem jött elő, csak akkor tisztel meg a látogatásával ha nincs nálam fotós cucc és a barátnőmmel sétálni, vagy épp rókát etetni indulok) és amíg minimális súrló fény volt, addig elég volt az ISO 800 de amint a Mecsek mögé bukott a Nap elkezdtem 1/50 záridőket kapni és kénytelen voltam ISO 4000-ig felmenni, amit az 5D MkII még egész jól tolerál de régebbi és/vagy APS-C vázaknál afelett a határ felett van, ahol már nincs esélyed normális képalkotásra.
2013. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja az kimaradt, hogy lehet, hogy több értelme van egy itatós les megépítésének ami kijön mondjuk 150e Ft-ból ha nagyon extrát akarsz akkor is és oda bőven elég a 70-200-ad. Mondjuk gázló és egyéb nagyobb testű vízimadarak, illetve egyéb nagyvadak fotózását ezzel nem oldottad meg, de ha veszel pártízezerért egy lessátrat és megtanulod rendesen kiismerni az állatokat, mozgásuk, szokásaik tekintetében illetve beeteted őket bizonyos helyekre akkor nem feltétlenül kell hozzá böszmenagy 800/5.6 IS. Viszont utóbbi esetekben mindenképpen egyeztess a területen illetékes vadásszal mert állítólag nagyon sz@r dolog sörétet takarítani az arcbőrből.
2013. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát a kis fényerő miatt nem vettem meg a 400mm-t.

Egyébként ha valami stabil helyre lehasalva lerakom a gépet

vagy állvánnyal fotózok akkor is problémás a 400mm-en az 1/100 záridő? Nyílván az állat se várja meg amíg lekapom.


Hol tudok érdeklődni az állatok szokásairól és hogy melyik hol őshonos pl. Baranyában?

2013. jún. 13. 19:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Az állat gyors mozgásának kimerevítéséhez sokszor az ezred sec is kevés.:(

Keress egy vadászt aki segít.Amúgy én is baranyai vagyok. :)

2013. jún. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Holnap este fellinkelem a RAW-okat, de 70-200 f2.8 L IS II képe canon 2x II-vel f8-on kicsivel jobb,mint extender nélkül f2.8-on.
2013. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ígértem, végre itt van:

[link]

2013. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez a 400mm-es teszt ez állványról vagy kézből készült?

Feltételezem nem stabilizátoros az objektív.

2013. jún. 22. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!