Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » DSLR fényképező gépek tanács?

Vicuska87 kérdése:

DSLR fényképező gépek tanács?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy tükörreflexes gépet venni! Canon és Nikonban gondolkodom! Rengeteg mindent elolvastam, és egyre zavarosabb a helyzet!

Először nézelődtem tükörreflexesben, de ott valaki mindig lehúzta! Ááh oké, akkor veszek egy csúcs brideot! Ott mindenki azt írta, inkább egy DSLR gép!

Akkora katyvasz van a fejemben, hogy hihetetlen!


200.000-220.000 ft-om van rá. Plusz pénzt kapok táskára, és memória kártyára!


Használata, belső használat cicák mindennapjai megörökítése céljából, kinti természet fotók, közelebbi képek!


Valaki elmagyarázná nekem, az objektívek lényegét? Mikor milyet?

KÖszönöm!



2013. máj. 31. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy hatalmas szakértő, nincs is normális fényképezőgépem, de a DSLR fényképező nem a tükörreflexes?


Bridge kategóriában az a rossz, hogy nem olyan jó a szenzora mint a DSLR-nek és nem cserélhető az objektív sem.


Ha nekem lenne ilyen sok pénzem rá, akkor valami kittet néznék, amiben van minimum egy 50mm körüli, meg egy 300mm körüli objektív. Kezdésnek és a céljaidnak tökéletes.


Jobb, és messzebbről készült természeti fotókhoz meg lehet hogy majd egy nagyobb objektív lesz szükséges.


De mindezeket én is úgy mondom, hogy nem értek hozzá, csak régebben nézegettem ilyen dolgokat.

2013. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre a célra egy belépőszintű használt Nikon vázat vennék, pl d5100 - 100e körül megáll.


Aztán a cicusok miatt vennék egy af-s 50/1.8g-t, esetleg ha marad, egy 18-105-öt.

2013. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

18-105: ez egy zoom objektív, két végállás között szabadon zoomolhatsz. Kb 5x zoomnak felel meg a kezdő állástól, a 18mm-től.


A 18mm az egy wide, azaz szélesvásznú fotó, ideális tájképekhez, családi fotókhoz (több minden ráfér a képre).

2013. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha írsz privátot, akár ott is szívesen segítek, ha van kérdésed.
2013. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

200-ét én inkább már tükröset vennék, mondjuk Nikon D5100, 18-105, fix 50. Valaki mintha írt is volna ilyet.


Így nem lesz tele tartományod, azaz távoli dolgokat nem nagyon tudsz fotózni, de lehet művészkedni és kevés fényben képeket lőni az ötvenessel. Ha fontosabb a tele tartomány (messzelátás), akkor mondjuk 55-200-at kell mellé venni.


Canonból ez a 600D, 18-55, 55-250 kategória, esetleg 650D, 18-55, 55-250, de az már drága.

Ha nem kell tele, itt is van olcsó, jó fix ötvenes.

2013. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon koszonom! Nagyon sokat segitettetek nekem!
2013. máj. 31. 21:43
 7/7 anonim válasza:
Szóval kérdésedre válaszolva hogy ne legyene akkora zavar a fejedbe ezért kezdjük ott hogy DSLR annyi mint tükörreflexes fényképezőgép.Mivel a kérdéseid alapján úgy gondolom hogy kezdő vagy a témában ezért szerintem egy kezdő gép lenne a legjobb számodra, hogy tanuld meg jól kezelni , azzal szép képeket csinálni , majd lecseréled egy sokkal profibbra. Szóval kezdőgépek amiket javasolnék : Nikon D3100 , Canon 1100D . Közeli képekre az 50mm 1/8g-t ajánlom én is , természeti fotók és sportversenyek megörökítése céljábol a 70-300mm-es tökéletes. A két fényképező közül tök mind1 melyiket veszed mert ugyan azt tudja mindkettő ezért azt ajánlom hogy előtte menny be mondjuk Media Markt-ba és vedd a kezedbe mindkettőt , nézd medg a menüjét , és aszerint dönts amelyik jobban tetszik. Ha vannak további kérdéseid írj privátot .
2013. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!