35mm-es vagy 50mm-es Nikon objektív D7000-hez?

Figyelt kérdés

Pillanatnyilag elég nagy dilemmában vagyok, hogy milyen fix alapobjektívet vásároljak. Nikon D7000-es fényképezőm van ami ugyebár DX formátumú, amihez gyárilag a 35mm-eset ajánlják, mivel a crop miatt annak lesz kb az 50mm-esnek megfelelő képe. Akinek esetleg van tapasztalata tegye már meg, hogy megosztja, hogy inkább 35-ös vagy 50-es objektívet vegyek (mivel árban, nincs nagy eltérés).


50-es: [link]


35-ös: [link]


Előre is köszönöm! :)



2013. máj. 17. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A DX gépek alapobjektívje 28-35mm-es. Ha 50mm-t veszel, az megfelel egy rövid telének, ami portré optikának jó lehet.
2013. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a kérdés, mire szeretnéd használni. A fixek általában célobjektívek, akkor használjuk, ha konkrét elképzeléseink vannak arról, mit akarunk lencsevégre kapni. Csak úgy mászkálni és fényképezni, riportfotó jelleggel teljesen jó egy 18-105 is.
2013. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kovács György válasza:

Üdv!

Nem tudom mire szeretnéd használni, ha általában csak a fényerő miatt szeretnéd akkor válassz 35mm-est de ha portrézni akarsz arra az 50 es jobb a nagy nyílásviszony miat kis mélység élességet lehet elérni,valamint derítésnél is jól jön a nagy rekesz. Ha esetleg van analóg géped akkor főleg jól jön az 50mm-es. Én most szeretnék venni de nem találtam "olcsón" kinait meg nem akarok venni. Lehet, hogy jó de nem merem megkockáztatni.

2013. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bocsánat, az én hibám volt, alapvető portréfotós célokra szeretném használni, de közben az erre is kaptam választ. :)
2013. máj. 20. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!