Mely bridge fényképezőgépekkel lehet a legélesebb képeket készíteni (melyek teljes méretben is élesek, "nem elmosódottak" a képek)? Tesztkép lent.
Pl. a Panasonic FZ62-essel (mely nem is olyan olcsó) készített teszképek nekem életlenek. Az alábbi képen megfigyelhető a kerítésen és a ház falán is, hogy olyan, mintha elmosódottak, életlenek, pontatlanok lennének ezek a tárgyak. Mintha még a fű sem lenne "egyenes".
Ez a képminőség elég jónak számít ezen a szinten.
Ezek a gépek már rég túlléptek a fizika támasztotta korlátokon, irreálisan nagy és nehezen optimalizálható zoomátfogásokkal (ovjektívükkel), optikai felbontásuknak hatalmas követelményt támasztó, nagyon apró érzékelőjükkel.
De röviden válaszolva: nincs olyan bridge gép amit te akarsz.
Kösz... Vacak... Kedves :)
Akkor marad a kompromisszum. Vagy ez, vagy egy drága tükörreflexes finom kis objektívekkel. 200 eFt meg sem állítja. :)
Portré képeket azért lehet ezzel készíteni? Melyek ha teljesben nem is, de kisebb méretben szépek/élesek lesznek?
Szia, ezt a tesztelős oldalt én is ismerem, ismerős volt a tesztkép témája. Valahogy ez a kép nem igazi, nem tudom milyen beállításokkal van, de jóval többet ki lehet hozni egy lumix-ból. Nekem FZ150-es van és nagyon szép képeket készít, előtte FZ8 volt szintén Leica lencsével és az is első helyen volt a kategóriájában.
FZ150 most kb. 100-110e, FZ200 pedig 160 körül lehet, különbség nagyjából annyi, hogy az FZ200-nak végig 2.8-as a fényereje.
Kisebb méretben ez is éles, részletes.
A webes felhasználáshoz, vagy kisebb papírkép méretekhez nem kell 14-16-20 megapixel.
Portrézáshoz meg aztán pláne. Ott sok esetben a lágyabb képalkotás az előnyös. Nem kell látni a modell összes szőrpihéjét és bőrpórusait.
Egy ilyen sok részletet tartalmazó képet amit linkeltél máshogy nézel, mert viszont akarod látni az életben is látott finom részleteket.
Sima Canon 5D-t használtan 170 ezer körül is kifoghatsz. Hozzá egy egyszerű 50mm F1,8 II újonnan is 30 körül van. 200 ezer környékén van egy jó minőségű portré szetted. 3-4 éve ez a gép még etalon portré/modellfotós cucc volt. Sok profi még most is használja.
250 körül kijön a 50mm-es (elég gagyi mechanikai kidolgozású) obi helyett egy 85mm F1,8 használtan ugyanezzel a gépvázzal. Ezt tudja:
Muszáj volt pont ezt az ótvarul világított irgalmatlan szarul retusált fotót idehozni példának? :)
Egyébként az első generációs 5D valóban klassz váz, de pont azt a dinamikát bukod el vele, ami miatt FF-re váltasz, az 50mm pedig még mindig igen messze van a portréobjektívtől, főleg FF-en, az AF-je pedig borzalmasan rossz. Ár érték arányban jó, de portrézni alkalmatlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!