Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek egy Canon600...

Mi a véleményetek egy Canon600D-ről?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első gépem, de ha már költök szeretnék egy jó gépet vásárolni. A tesztek és a képei alapján meggyőzött, csak az ára nem a legmegfelelőbb. Megéri a pénzét? Tudtok esetleg hasonló kvalitású gépet olcsóbbért? Előre is köszönöm.:)

2013. ápr. 1. 17:40
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem is egy ilyen gépem van. Ez az első tükörreflexesem. Én is elég sokáig nézelődtem, mire mellette döntöttem, körülbelül fél éve használom, és teljesen meg vagyok elégedve vele. Szép képeket készít (bár ez már a legbutább DSLR géptől is elvráható azt hiszem), és nagyon jó a kamerája is. Ha fontos számodra a videókészítés is, midenképp ajánlom, mert abban kiemelkedően jó az előző EOS gépekhez képest.

Fotózás terén viszont nem nagyok a különbségek. Egy kicsivel jobb a fotózás sebességét illetően ( több kép/ mp, ha sorozatfelvételt készítesz), ha jól tudom ISO értékekben, és záridőben is kicsivel több a lehetőség. Ami még plusz például az 550D- hez képest, hogy ennek kihajtható LCD kijelzője van, és ez az, amit szerintem igazából meg kell fizetned, nem a többi apró különbséget.

Én őszintén szólva azt gondolom, hogy belépő szintű gépeknél majdnem mindegy, melyik EOS készüléket veszed meg, ha már amellett döntesz, hiszen jelentősebb különbségeket nem fogsz tapasztalni. Főleg, hogy ez lesz az első géped. Ha igazán komoly fényképezőgépet szeretnél, annak sajnos meg kell fizetni az árát, de ahhoz mindenképpen ezekkel az EOS típusúakkal kell kezdened. Én sokszor ígyis nehezen igazodom még el rajta. :)

És akkor még nem beszéltem arról, hogy ehhez a későbbiekben új objektíveket, állványt, vakut stb. kell venned, ha komolyan fotózni szeretnél.

Érdemese végiggondolni, hogy milyen célra lesz a gép, mert ha csak hobbiszinten szeretnél, de profi minőségű képeket, akkor én inkább egy bridge mellett döntenék a helyedben, amit 50-60ezer forintért már lehet kapni, de ugyanazt tudja, mint a DSLR. Annyi különbséggel persze, hogy nem cserélhető az objektív rajta.

2013. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó gép, de kell hozzá egy jó objektív is. Mivel tervezed venni?
2013. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csupa öröm ilyeneket olvasni róla.:) A videókészítés is fontos szempont, csak még jobban örülök ha a videója is jó minőségű. A kihajlító LCD-t láttam, és nagyon megtetszett.

Csak hobbiszintre gondoltam a gépet, aztán később kitudja mi lesz belőle. De ha már írtál a videókészítésről, elmondanám, hogy a timelapse készítés is roppant érdekes számomra, és ha csak hobbiból csinálnék ilyen filmeket, magamnak illetve a barátoknak, akkor is törekednék minnél jobb minőségre. Bár egyelőre nem is gyűlt össze a kellő pénz, és nem is mostanába fog, minimum június-július környékén, szóval még van időm gondolkozni. Aztán kitudja, lehet addig beleszeretek egy olcsóbb gépbe.:) Elmondanád milyen olcsóbbat tudsz ajánlani?

2013. ápr. 1. 21:27

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!