Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Komolyan gondolom a fotózást,...

Komolyan gondolom a fotózást, de elsőre milyen fényképezőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Régóta fotózok, bár csak nagyon gyenge, kompakt digitális gépeim voltak eddig, amitől már megőrültem...

Fotó szakos voltam (kb fél évig..), ott kaptam nyárra kölcsön egy Canon 1100D-t (alap 15-80mm-es objektívvel), akkor döntöttem el hogy mindenképp kell egy új gép.

Szeretnék beruházni egy tükörreflexes, viszonylag jó fényképezőre, de nem tudom igazából melyiket válasszam az óriási kínálatból.

Nincsenek milliárdjaim, úgyhogy valami elérhető árkategóriából ha tudnátok ajánlani nekem alap gépeket-objektíveket, azt nagyon megköszönném.

Főleg portré és divatfotózásra használnám, de persze jó ha sokoldalú.

Főleg Canonon gondolkodtam, az valamiért szimpatikusabb, a szívemhez nőtt az az 1100D, de nézegettem mondjuk a 600D-t, meg a Nikon D3200at is..

A videózás egyáltalán nem fontos, nem arra akarom használni hogy lefilmezzem a kiscicámat meg a nagypapámat, inkább adjon szebb képet.

Szóval ha tudnátok segíteni nekem, az nagyon jó lenne, és előre is köszönöm! : )



2013. febr. 25. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kreatív fotózáshoz keresel gépet és megszoktad (megkedvelted az 1100D-t), akkor a Canon 600D-ben nem fogsz csalódni. Mondanám a Nikon D3200-at is, mert valamivel talán többet kínál szolgáltatás terén, de képminőségben ugyanúgy magas szint a 600D-is és ha már beleszoktál kicsit a Canonba, akkor a Nikon gép elsőre idegen lesz.


Egyébként ezekkel pont nem kiscicát lehet videózni, arra ott egy akármilyen kamera, vagy telefon :)

2013. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod és régóta fotózol akkor nem hiszem, hogy az itt válaszolgatók véleményére van szükséged, akkor tudod, hogy ahhoz amit fotózni akarsz milyen eszközök kellenek. Ha nem vagy tisztában az alapokkal mint a gyújtótávolság és a szenzorméret illetve a képkivágás vagy a látószög viszonya és képre gyakorolt hatása, vagy mint az expozíciós beállítások és képre gyakorolt hatásuk, mélységélesség stb akkor először ezeknek járj utána, hogy értelme is legyen megvenni egy ilyen fényképezőgépet.


Amúgy próbálj ki egy boltban egy bármilyen Nikon dSLR-t, hogy lásd, hogyan működik, milyenek a kezelőszervei (kb. minden fordítva mint a Canonokon) és az alapján dönts, mert később baromi drága rendszert váltani (mindent használtpiaci áron eladni, aztán újat venni).

2013. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!