Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 600D vagy Nikon D3200?

MisTaYUki kérdése:

Canon EOS 600D vagy Nikon D3200?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb szerintetek ? Utána néztem és a Nikon jobbnak tűnik , de a tapasztalatok és a vélemények érdekelnének .Melyikkel jobb fotózni ? Érdekelnek a pozitív és negatív kritikák is egyaránt a gépekkel kapcsolatban . A válaszokat előre is köszönöm :)

2013. febr. 22. 18:30
1 2
 1/13 honnantudjam válasza:
Tesztek alapján a Nikon.
2013. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményed :)

Nekem a teljesítmény leírása alapján jobbnak tűnik.. de valamiért kicsit szimpibb a Canon, de egyre jobban a Nikon felé hajlok :D

Érdekelnek mások véleményei is :)

2013. febr. 22. 18:40
 3/13 A kérdező kommentje:
Az is érdekel ha valaki más gépet ajánl! :)
2013. febr. 22. 19:00
 4/13 anonim ***** válasza:

D5100. Nekem az van, és nagyon szeretem. Többet tud, mint a D3200, és most kb. egy árban kapható vele. 24 zajosabb, és életlenebb megapixel helyett kapni fogsz 16 kevésbé zajosat, és élesebbet. Ezt azért így mondom, mert a legapróbb technikai hibákra is érzékenyebb a több megapixeles szenzor (kicsi bemozdulás, félrefókuszálás, szélfútta növényzet, stb.) És ha a 16 mpix-es szenzort választod, a képeid kevesebb helyen is elférnek :)


A most kijött D5200/D7100 duó 24 megapixeles, de lényegesen jobb szenzoruk van, mint a D3200-nak - de ezek árban persze más kategóriák :)


A Canonok meg eléggé gyengén állnak szenzor téren, viszont vannak, akik bizonyos kezelhetőség jellegű kérdések miatt a Canont preferálják. Szóval én személy szerint Nikon párti vagyok, de azért érdemes kézbe venni mindkét márka gépeit.

2013. febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszod <3 .. utána nézve a D5100 kevesebbet tud mint a D3200.

Szimpatikus a d3200 de félek , hogy a megapixelje tul nagy .. és jobban megérné egy kisebb megapixeles gépet venni.. mert olyan objektívek kellenek még pluszba ehhez a Nikonhoz amik kihozzák a megapixelje értékét.. és anyagilag jobban megérné egy kisebb megapixeles... szerintem.. vagy nem tom.. vélemény ?:)

2013. febr. 23. 16:01
 6/13 gergoap ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen leírást nézhettél, de az 5100-es menu-jében több mindent beállíthatsz, okosabb gép!

16 MP-elnél nem vennék többet, tényleg romlik a képminőség, profi obik kellenének hozzá ahogy írják.

2013. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

A megapixelt be lehet állítani kevesebbre is.


Én most szintén a két gép között próbálok választani, eddig valamiért nekem szimpibb a nikon, (jobb kézbe venni) de engem a kérdés inkább kezelhetőség szempontjából érdekelne:


A gyakran használt kezelőgombok (tárcsa) melyik ujjal érhető el, kézre esik-e, megtalálom-e egyből, el kell-e engedni valamit stb. Menü kezelésében melyik gép a jobb?

2013. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
El kell menni egy boltba, meg kell fogdosni, nézegetni, kipróbálni. Nem tudjuk mi megnézni helyetted, hogy neked melyik kezelőszervrendszer kényelmesebb.
2013. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom, neked mennyire fontos az ár, de én amikor fényképezőgépet kerestem, azt is szem előtt tartottam, hogy az árához képest mit tud.

Én azért döntöttem a Canon 600D mellett, mert összehasonlítva a Nikon gépével nem tud lényegesen kevesebbet, viszont sokkal kedvezőbb az ára. Természetesen attól is függ, hogy mire szeretnéd használni a gépet, mennyire fontosak olyan aprób különsbégek amik egyébként egy hobbifotósnak nem feltétlenül tűnnek fel.

2013. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A megapixelt be lehet állítani kevesebbre is. "

Köszönjük a "szakértő" hozzászólást. Nyilván lehet eleve kisebb felbontásban fotózni, csak értelme nincs, ha a szenzort nem az effektív felbontásán használod csak rosszabb eredményt kapsz.

2013. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!