Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen természetfotózásra és...

Milyen természetfotózásra és hobbi célra alkalmas fényképezőgépet ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék megkérni mindenkit, akinek van valami tapasztalata vagy tudása a témában az írjon mert minden válasz fontos nekem. Eddig olcsóbb kategóriájú fényképezőgépet használtam. Szeretnék egy olyan gépet, ami a nyaralást családi alkalmakat, különböző eseményeket könnyen megörökíthetek méghozzá nagy éles és szép minőségben. Ezen felül érdekel az állatok növények fotózása, messziről való fotózás például repülő madarak megörökítése és makrófotózás. Eddig is próbálkoztam ezzel, de rájöttem, hogy a kiskaliberű kompakt gépek nem alkalmasak erre. Ami nagyon fontos nekem, hogy a természetben ha alkalmam és lehetőségem nyílik rá, akkor tudjak nagyon szép képeket csinálni, talán még pályázatra is beadnám, úgyhogy ahhoz kell azért egy színvonalas gép. Gyűjtögettem és nézegettem sok fajta gépet. Az egyik például a Nikon D5100. Ez az ár 100-150.000 forint amíg el tudok menni. Én ezt a típust néztem ki, mi a véleményetek? Nem vagyok elfogott minden ajánlat érdekel! Köszönöm!

2012. ápr. 4. 21:28
1 2
 11/12 peti4000 ***** válasza:

Bocs, nem kaptam értesítést anno a válaszodról és csak most néztem vissza.

Szerintem a D3100 nagyjából hasonló ár érték aránnyal bír mint a D5100, olcsóbb is de a nagyjából annyival kevesebbet is tud.Én azért választottam a D5100-at, mert úgy gondoltam, hogy amennyire érdekel engem a fotózás, azt maximálisan kielégíti a D5100.

Nem hiszem, hogy valaha tovább jutok hobbifotós szintjénél és erre szerintem ez maximálisan megteszi.


Egyébként vettél már gépet?


Üdv

2012. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nehéz elkezdeni keresni, amikor hatalmas a választék. Éppen ezért elmesélem neked, hogy én, amikor az első, a második, az ötödik gépvázamat, meg a 10. objektívemet vettem, hogy jutottam el a kiválaszott eszközökig. Nikon vázat használok, ezért azokat hozom fel példának, de nem azért, mert az jobb, vagy hogy téged is rábeszéljelek. Minden Nikon gépnek specifikáció alapján megtalálod a Canon megfelelőjét, de más gyártótól is nyugodtan nézz meg ajánlatokat. Először is választani kell egy vázat. Ha a tanulás a cél, nem az automata mód, akkor egy középszerű vázzal el fogsz boldogulni. Inkább az objektívre fektess nagyobb hangsúlyt. Nem pénzt, hangsúlyt. Nem drága, hanem a céljaidnak megfelelő objektívet kell találnod. Az alapokat egy D80-on tanultam meg. Az expozíciós háromszöget, a fókuszálási módszereket, a fehéregyensúlyt, a rendszervaku használatát, a képek komponálását és az utómunkát is meg tudtam tanulni egy 2006-as gyártású, használtan körülbelül 20-30 ezer forintért beszerezhető gépen.


Miután megtanultam az alapokat, D90-re váltottam, amivel élesben gyakoroltam eseményeken, portrézásokon.

máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!