Milyen természetfotózásra és hobbi célra alkalmas fényképezőgépet ajánlotok nekem?
Bocs, nem kaptam értesítést anno a válaszodról és csak most néztem vissza.
Szerintem a D3100 nagyjából hasonló ár érték aránnyal bír mint a D5100, olcsóbb is de a nagyjából annyival kevesebbet is tud.Én azért választottam a D5100-at, mert úgy gondoltam, hogy amennyire érdekel engem a fotózás, azt maximálisan kielégíti a D5100.
Nem hiszem, hogy valaha tovább jutok hobbifotós szintjénél és erre szerintem ez maximálisan megteszi.
Egyébként vettél már gépet?
Üdv
Nehéz elkezdeni keresni, amikor hatalmas a választék. Éppen ezért elmesélem neked, hogy én, amikor az első, a második, az ötödik gépvázamat, meg a 10. objektívemet vettem, hogy jutottam el a kiválaszott eszközökig. Nikon vázat használok, ezért azokat hozom fel példának, de nem azért, mert az jobb, vagy hogy téged is rábeszéljelek. Minden Nikon gépnek specifikáció alapján megtalálod a Canon megfelelőjét, de más gyártótól is nyugodtan nézz meg ajánlatokat. Először is választani kell egy vázat. Ha a tanulás a cél, nem az automata mód, akkor egy középszerű vázzal el fogsz boldogulni. Inkább az objektívre fektess nagyobb hangsúlyt. Nem pénzt, hangsúlyt. Nem drága, hanem a céljaidnak megfelelő objektívet kell találnod. Az alapokat egy D80-on tanultam meg. Az expozíciós háromszöget, a fókuszálási módszereket, a fehéregyensúlyt, a rendszervaku használatát, a képek komponálását és az utómunkát is meg tudtam tanulni egy 2006-as gyártású, használtan körülbelül 20-30 ezer forintért beszerezhető gépen.
Miután megtanultam az alapokat, D90-re váltottam, amivel élesben gyakoroltam eseményeken, portrézásokon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!