Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen természetfotózásra és...

Milyen természetfotózásra és hobbi célra alkalmas fényképezőgépet ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék megkérni mindenkit, akinek van valami tapasztalata vagy tudása a témában az írjon mert minden válasz fontos nekem. Eddig olcsóbb kategóriájú fényképezőgépet használtam. Szeretnék egy olyan gépet, ami a nyaralást családi alkalmakat, különböző eseményeket könnyen megörökíthetek méghozzá nagy éles és szép minőségben. Ezen felül érdekel az állatok növények fotózása, messziről való fotózás például repülő madarak megörökítése és makrófotózás. Eddig is próbálkoztam ezzel, de rájöttem, hogy a kiskaliberű kompakt gépek nem alkalmasak erre. Ami nagyon fontos nekem, hogy a természetben ha alkalmam és lehetőségem nyílik rá, akkor tudjak nagyon szép képeket csinálni, talán még pályázatra is beadnám, úgyhogy ahhoz kell azért egy színvonalas gép. Gyűjtögettem és nézegettem sok fajta gépet. Az egyik például a Nikon D5100. Ez az ár 100-150.000 forint amíg el tudok menni. Én ezt a típust néztem ki, mi a véleményetek? Nem vagyok elfogott minden ajánlat érdekel! Köszönöm!

2012. ápr. 4. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A dslr gépekkel az lesz a legnagyobb gondod, hogy minden célra más-más objektívet kell venned. Kell egy alap zoom általános célokra, mondjuk a kitobi megteszi. Aztán kell egy makró obi makrózni, kell egy tele a "messziről fotózás" végett.


Ez nagyon nem fog kijönni 100-150 ezerből.


Persze teléből is van olcsó, meg a makró is kiváltható pl. közgyűrűsorral, de ez mind-mind a minőség rovására megy.

2012. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos nagyon amit írtál. Mit ajánlanál nekem fényképező típusra? Mondjuk akkor ha választanom kéne akkor teleobival kéne vegyem, mert az jó általános dolgokra is talán, mint családi fotókra, utazás, de nagyon jó esetleg távoli témák fényképezésére pl állat. Jól gondolom, aztán ahogy van pénzem veszek hozzá más típusú obit. Tudnál ajánlani gépet esetleg jó teleobival, amit készen meg lehet venni? vagy nekem az is jó ha van egy szimpla gép obi nélkül( max azt külön veszek hozzá) csak én a neten már fixen objektívvel találtam! Köszönöm!
2012. ápr. 4. 23:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Objektív nélkül nem tudod használni.


Csak tele nem jó neked, mert a családot csak hatszáz méterről tudnál úgy lefotózni, hogy mindenki beleférjen a képbe.


Mondjuk a legtöbb dslr-t megkapod a 18-55 mm-es kitobjektívvel, az jó általános célokra.


Azonban ha ennyire járatlan vagy a fotózásban, akkor szerintem teljesen felesleges a dslr, egy bridge gép tökéletesen meg fog felelni. Nem kell objektívekkel bajlódni, nagy zooátfogásuk van és tudnak makrózni is. Ráadásul el tudod dönteni, hogy érdekel-e annyira a fotózás, hogy százezreket ölj bele, vagy nem akarsz vele ilyen mélyen foglalkozni, csak kattintgatni nyaraláskor.

2012. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mint fotózás értek hozzá, csak mint említettem butább gépeim voltak. Nekem az objektívek azok amik ujjak és éppen ezért vagyok tudatlan abban, hogy mi lenne jó nekem? Ha megkérlek megnézel nekem egy linket erről a fajtáról amit kinéztem, hogy szerinted ez jó lenne e nekem? Ennél többet nem áldoznék rá, úgyhogy itt nincs szó százezrekről. Szerinted ez a céljaimnak jó? Vagy ajánlanál mást? [link]
2012. ápr. 4. 23:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Inkább ez: [link]
2012. ápr. 5. 00:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első, a Nikon egy bridge gép. Nem cserélhető az objektív, viszont olyan nagy zoomtartománnyal rendelkezik, amit cserléhető objektíves gépnél többszázezer forintból sem tudnál összehozni. Tud makrózni és videózni is.


A másik, a Canon egy cserélhető objektíves gép, amihez kapsz egy alap zoom objektívet. Ez család, nyaralás és haosnló általános célokra jó. Kell még mellé egy teleobjektív, ami minimum 50 ezer (és akkor az még nagyon gyenge), és makrózni egy újabb obi, minimum 100 ezer körül...


Van valami okod, amiért ragaszkodsz a cserélhető objektíves, tükörreflexes géphez? Mert bár jobb képminőséget kapsz, mint egy bridge géppel, de nagyon költséges.

2012. ápr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem. A fénykép minősége miatt szerettem volna egy komolyabb objektívvel ellátott gépet. Az a baj, hogy ilyen szinten nem értek még hozzá és utólag számoltam ki, hogy nem elég egy jó fajta obi, hanem több is kellhet és mind méregdrága. Sokat keresgéltem a neten és szerintem ez lesz nekem a fentebb említett feladatokban a legjobb így hobbi célra. Nikon Coolpix p510. mi a véleményed?
2012. ápr. 5. 10:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, úgyhogy nem tudok véleményt alkotni róla.

Keress rá a neten, sok (főleg angol nyelvű) oldalon lehet találni teszteket, vásárlói véleményeket.


A Nikon egy igen jó márka fényképezőgépek között, úgyhogy nem hinném, hogy nagyon rossz lenne a gép.

2012. ápr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 peti4000 ***** válasza:
87%

Üdv!


Én néhány hete vettem egy D5100-as Nikont. Eddig egy Nikon L110-es kompakt gépet használtam amin az alapokat elsajátítottam.

Szerintem ha nem vagy teljesen kezdő a fényképezésben mindenképp tükörreflexes gépet vegyél!!! Még ha a legkevesebb manuális beállítást használod is jelentős minőségbeli kölönbséget találsz majd a kompakt nem cserélhető objektíves gépek képeihez viszonyítva.

A D5100 alapból 18-55mm-es Nikkor objektívvel vásárolható meg, ami kezdő szinten bőven elég, persze a zoom-ja elmarad egy kompakt gépétől, de ez az egyetlen ami hátrány, a későbbiekben pedig beszerzel hozzá egy 18-200 mm-es objektívet vagy ha nagyon fontos a zoom akkor akár komolyabbat is és tiéd a világ!

A kitben kapható 18-55 mm-es objektívvel a közeli fotózás sem jelent gondot, szintén a kompakt gépekhez képest javulást fogsz tapasztalni.


Szó ami szó véleményem szerint mindenképp tükörreflexes gépet vegyél ha megengedheted! Ha egyszer beruházol egy jó felszerelésre többet nem kell rá költened!

Ja és még valami ami szintén jól jöhet ha kezdő vagy a DSLR világában, a D5100-nál sokan hátrányként említik, hogy kompakt gépes menüje van, de ez egy viszonylag kezdő (mint én is) esetében előny!!!


Remélem segítettem, minden jót :)

2012. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen nagyon jókat írtál, mert hasonlóak vagyunk, hasonló igényekkel és felfogással. ;-) Pont ma próbáltam ki egy D5100-ast és tényleg nagyon jó! Próbálkoztam makro fotózással, szerintem nagyon jó képet csinál. csak nem minden szirom olyan éles mint a közepe a virágnak, pedig át állítottam automatára is meg manuálisra is. Mi a véleményed a d3100-ról?
2012. ápr. 10. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!