Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Térfigyelő kamerával kapcsolat...

Térfigyelő kamerával kapcsolatos kérdéseim vannak. A leírásban kifejtem?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Egy számomra teljesen új környékre költözöm, és szeretném az otthonomat kamerával megfigyelni, mikor nem vagyok otthon. Azonban én még semmit nem tudok ezzel kapcsolatban, mert még soha nem volt ilyen kamerám.

A kérdéseim a következők lennének:

- Milyen kamerákat érdemes venni maximum 50000 Forint értékben?

- Hogyan zajlik a felszerelése, beüzemelése?

- Ezeknek a kameráknak milyen internet kell? Kábeles, vagy wifi?

- Mekkora feltöltési sebességre van szükség?

- Hogyan tudok ránézni a távolból a kamera képére?

- Mire rögzít a kamera? (SD kártya, hdd, esetleg a felhőbe)?

- A szolgáltatómnál kell-e kérnem, hogy vegyenek ki a NAT mögül a kamera miatt?

Mindenre kíváncsi vagyok, mivel teljesen laikus vagyok a témában. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!



okt. 14. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:

"Milyen kamerákat érdemes venni maximum 50000 Forint értékben?"

Érdemesebb nevesebb - Hikvision, Dahua, de akár Xiaomi, TP-Link - gyártótól venni, kerülni kell az olcsó, noname, analóg termékeket. Ezen felül meg a kamerák száma, jellege (kül- vagy beltéri), a megfigyelendő objektum távolsága (ettől, illetve a kamera szenzorjának méretétől függ az objektív fókusztávolsága), a különböző funkciók megléte (éjellátás, mozgathatóság/zoomolás/stb...) a lényeges.


"Mire rögzít a kamera? (SD kártya, hdd, esetleg a felhőbe)?"

Kamerája válogatja. Van ami tud SD kártyára is menteni, van, amihez rögzítő (NVR) kell, van ami felhőtárhelyhez kötött. Az adatmentés 3-2-1 stratégiája ( [link] ) alapján én azt javasolom, hogy elsődlegesen mindenképpen lokálisan - SD kártyára ÉS/vagy helyi rögzítőre (NVR/NAS - ezt te is ki tudod alakítani egy leselejtezett PC-ből) - ments, majd onnan lehet menteni külső tárhelyre (ami lehet egy másik épületben tárolt NAS, bérelt tárhely, felhőtárhely, de akár lehet e-mailben is elküldhet egy figyelmeztetést, benne egy rövid videórészlettel/kameraképpel) - így jó esetben akár 3 példányban lesz felvételed: ha bármelyik megsérül, maradhat még kettő.


"Ezeknek a kameráknak milyen internet kell? Kábeles, vagy wifi?"

Ugyancsak kamerája válogatja. Van vezetékes és wifis, sőt mobilnetes is.

Én azt javaslom, hogy ha lehet, inkább kábeles megoldásban gondolkodj, azt nehezebb zavarni, könnyebb rendszerbe fogni (központi rögzítés), illetve az adatokat forgalmazó kábelen meg lehet oldani az áramellátást is (PoE).


"- Hogyan tudok ránézni a távolból a kamera képére?"

Többféle megoldás létezik.

Van olyan kamera, ami a felhőtárhelyre rögzít és onnan nézheted meg a felvételeket az alkalmazásán keresztül.

Van olyan is, ami élő képet biztosít.

Vagy olyan is létezik, hogy a kamera/rögzítő (NVR) a rögzített felvételekhez nyújt hozzáférést.


"- Hogyan tudok ránézni a távolból a kamera képére?"

Általában a kamera/rögzítő biztosít erre lehetőséget, vagy webes felületen, vagy alkalmazáson keresztül (vagy az is lehet, hogy egy felhőszolgáltatásban tárolt felvételekhez férsz hozzá).


"- Mekkora feltöltési sebességre van szükség?"

Ez is sok mindentől függ.

Mit töltesz fel? Egy esemény bekövetkeztekor rögzített álló kameraképet? Pár másodperces videót? Folyamatos élő közvetítést?

Milyen felbontásban (nagyobb felbontás, ugyanolyan tömörítés mellett nagyobb sávszélesség-igényű)? Milyen kódekkel tömörítve (H264, H265 - utóbbi jobban tömörít), milyen bitrátával (nagyobb bitráta, nagyobb sávszélesség-igény)?


"- A szolgáltatómnál kell-e kérnem, hogy vegyenek ki a NAT mögül a kamera miatt?"

Ha helyi élő adást/helyileg rögzített felvételeket akarsz nézni, akkor mindenképpen át kell engedned az adott szolgáltatás portját a routereden, illetve a szolgáltatódnak ki kell szednie a CgNAT mögül (már ha alkalmaz ilyesmit), illetve javasolt DDNS-t beállítani.

okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább azt kell előbb eldönteni, hogy mit akarsz egyáltalán.
okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BeefEater ***** válasza:

Attól függ, hogy mit akarsz megfigyelni.

Ha kültérre, lakóingatlanra kell, akkor például az SD kártyának nem sok értelme van, mert még betörés előtt leverik a kamerát és viszik kártyával együtt. Más esetben viszont kifejezetten hasznos is lehet.


> Hogyan zajlik a felszerelése, beüzemelése?


Szerintem érdemes lenne egy ezzel foglalkozó céget megkeresned, ők elmondanak mindent.


> Ezeknek a kameráknak milyen internet kell? Kábeles, vagy wifi?


Kamera függő, lehet, hogy semmilyen. Ha Wifi kamerát veszel, arra figyelj, hogy 2,4GHz -n két FullHD streamnél több nem igazán fog működni egy nagyjából üres csatornán. 5GHz kamera meg nem biztos, hogy belefér a keretedbe. Ha lehet kábelezzetek oda.


> Mekkora feltöltési sebességre van szükség?


Attól függ, 0 és 10 Mbps/kamera között bármi lehet.


> Hogyan tudok ránézni a távolból a kamera képére?


Ez megint csak a konkrét rendszertől függ, de általában van valami webes felület meg mobil app.


> A szolgáltatómnál kell-e kérnem, hogy vegyenek ki a NAT mögül a kamera miatt?


Már lassan én is unom leírni, de attól függ, hogy milyen rendszered lesz. A felhő alapú cuccokhoz általában nem kell. Ezt előre derítsd ki, mert néhány szolgáltató erre nem is hajlandó lakossági csomagnál.

okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
okt. 15. 06:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez jó választás lehet?
okt. 15. 06:40
 6/6 anonim ***** válasza:

#4/#5: Valamire biztos jó.


Ismertebb gyártó

[link]

tud SD-kártyára:

[link]

menteni, ONVIF-képes:

[link]

így NVR-ről (például akár egy leselejtezett gépre telepített Linux és például Shinobi - [link] - vagy Zoneminder - [link] - segítségével) is kezelhető:

[link]

de van felhőszolgáltatásuk is:

[link]


Bár a tápellátása külön vezetékről megy, de PoE képessé tehető egy PoE-leválasztó (ez megy a kamerához)

[link]

tápfeladó (ez megy a routerhez)

[link]

párossal.


A képminőségét tesztvideókból meg lehet tapasztalni:

https://www.youtube.com/results?search_query=Tapo+C520WS

például:

https://www.youtube.com/watch?v=4_WK-qgT4wA

https://www.youtube.com/watch?v=kgRjJhrjGOQ

https://www.youtube.com/watch?v=h6ptBK5K6-Q

okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!