Youtube videókhoz milyen eszközöket ajánlotok? Két ember beszélget az asztalnál. Kéne egy kamera, amiben mind a két ember látszik Kéne két kamera arcra Valamint bevilágítás

Figyelt kérdés

A projekt erősen árérzékeny. Pillanatnyilag egy kamerám van, ami "áttekintő" képet ad, de ez képileg nagyon unalmas.

Jó lenne 720p-nél jobb kép.



jan. 6. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából kezdéshez nem kell komolyabb kamera, ha van egy jó telefonod, akkor azzal is lehet. Mai telefonok simán vesznek 4k60fps-t is, de neked elég 1080p 30 fps. Ha 2 szemszögből akarod, akkor 2 telefonnal értelemszerűen.

Világításhoz softbox a legjobb. Mikrofonból próbáljatok minél jobb minőségűz beszerezni, ugyanis erre épül a videó. Ha viszhangos a szoba, akkornpár db hangszigetelővel megoldható.

Végezetül, de nem utolsó sorban fontos a háttér is.

Egyébként sok videós csinál room tour videót, abban láthatod, milyen eszközei vannak.

jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Részleteznéd az árérzékenységet? Mondjuk konkrét összeggel?

A világítást meg lehet oldani nagyon olcsón is, házilag. https://www.youtube.com/results?search_query=cheap+homemade+..

A két arckamera helyett én inkább mikroont vennék. Ha két ember ül egymással szemben és beszélgetnek, akkor nem a képminőség és az hogy lásd az arcán a pattanásokat a lényeg hanem a téma amiről szó van. A hang. Utálóm az olyan pdcasteket ahol nincs normális hang, mert egy telefonnal veszik fel a szoba másik végéből és alig érthető a beszéd.

Kamerának akár régebbi, használt telefon is jó.

jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van két mikrofonom. A telefon kameráját kipróbálom
jan. 6. 13:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes mindig abból kiindulni, amid már meg van és megvizsgálni, hogy miért nem elég az. Annak a mentén el tudsz indulni, hogy mire volna szükség helyette, hogy elég legyen.


Azt mondod, egy kamerád már van, az milyen? Érdemes lehet ugyanolyan kamerákat mellé tenni, hogy minél kevésbé térjen el a különböző kamerák képe egymástól. Meg ha ez egy cserélhető objektíves kamera, akkor nem árt, ha az objektívpark csereszabatos a kameráid között.

Ez persze lehet költséges is, de ad egy szempont rendszert és viszonyítási alapot még akkor is, ha más irányba indulsz inkább.

A színvilág miatt még mindig praktikus lehet ugyanannak a gyártónak olcsóbb alternatíváit megnézni. Általában gyártónként szokott más-más szín karakterisztikája lenni a kameráknak. Ugyanannak a gyártónak a kamerái esélyes, hogy hasonlóbb színeket adnak és így kevesebbet kell küzdeni vele, hogy egységes legyen.


De az is megoldás lehet, hogy egy nagyobb felbontású (pl. 4K) totál kamera képéből vágod ki a beszélőket. Egy 4K kamera képe 4x nagyobb felbontású az FHD videónál, szóval akár négy teljesen eltérő FHD képet ki tudsz vágni a 4K videóból.

Ez persze nem ad ugyanolyan jó minőséget, mintha 3-4 külön kamerával dolgoznál, de lényegesen egyszerűbb így a folyamat - meg a vágás is egyszerűbb, ha csak egy felvételből kell dolgoznod ahelyett, hogy 3 kamera képét kellene szinkronba hoznod (bár ezt ma már a legtöbb vágó program nagyban segíti valamennyire, de azért tudnak vele küzdelmek lenni).


A mobilt kipróbálni sem rossz ötlet. Főleg ha már van - pláne több is esetleg. Viszont a mobiloknál figyelj oda, hogy egyrészt általában nagylátószögű objektívük van, meg a képminőségük is tud nagyon más lenni, mint egy jobb kameráé.

Mobilok hajlamosak változó képkocka számot (VFR) haszálni, ami megkönnyíteni biztosan nem fogja a szerkesztést.


Eleve több kamerás felvételnél mindenképp figyelj oda, hogy a több kamerának ugyanazok legyenek a beállításai. Főleg az fps legyen mindegyiknél ugyanannyi, mert 25 és 30 fps videókkal szívni fogsz egy timeline-on. Mivel valószínűleg beltéren forgatsz, mesterséges fénynél, érdemesebb a PAL rendszerhez tartozó 25 fps-t használni, különben vibrálhatnak a világítás fényei.


Ne felejts el tapsolni az elején, hogy a különböző kamerák felvételeit könnyebb legyen szinkronba hozni.


A hangnál figyelj, hogy minél közelebb legyen a mikrofon a beszélőhöz, a földre érdemes vastag szőnyeget, párnákat ledobni, a szabad fal felületekre érdemes függönyt akasztani. Minél több a puha, nem sík felület, annál kevésbé fog visszhangozni a helység. Persze pár jó dinamikus mikrofon eleve megoldja, hogy minél kevesebb környezeti zaj és visszhang szűrődjön be a felvételbe.


Az sem biztos, hogy feltétlenül érdemes váltogatni a kamerák képét. Én is híve vagyok, egyetértek, hogy unalmas két beszélgető embert nézni, ez a szakmai alapelv is. De hallottam már olyan video podcast készítőt, akinek a nézői sokkal jobban örültek annak, hogy áttért egy kamerás totál felvételre a váltott kamerák helyett (mert egy másik kamera elromlott és nem volt mit rávágni a totálra). Ő is meglepődött rajta, de a nézőknek jobban tetszett így és még munkája is kevesebb volt vele.

Én pl. eleve nem is szoktam nézni a video podcastokat. Csak hallgatom őket, mert úgysincs látvány. Ha végig kint lenne a felirat, hogy fizetsz nekem egy sört, akkor se látnám. Most is dumál valaki a háttérben és tök fölöslegesen vett fel bármennyi vágóképet, hogy szép igényes videót csináljon, semmit nem látok belőle, csak hallgatom - meg közben neked írok...


Kísérletezz sokat, ne várd, hogy elsőre tökéletes lesz. Csinálj lehetőleg több próba felvételt, próba adást. Lehetőleg ne az éles témáról beszélgetve, hanem minden másról, miért is akarsz podcastet csinálni, stb. A lényeg, hogy a technika működését, minőségét, megoldásokat is tesztelni kell, meg valószínűleg neked is jól jön a gyakorlás, hogy belerázódj, hogy egy műsort vezetsz. Egészen más ezt 0 kilométeres kezdőként csinálni, mint sokszáz adás tapasztalatával rendelkező profiként.

jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!