Mi az, amiket hobby fotózáshoz tudnom kell még?
Zarsebeseg, iso, Blende, rekesz.
Ilyeneket tudok.
Pld ott megáll a tudomány, higy dro sorozat, deríti vaku és a vaku különböző beállításai.
Mire jó a középpontos fenymeres és a többi?
Focusmező, honnan tudom nekem melyik kell éppen. Automatikus af vagy folyamatos af? Mi a hdr, dro?
Mf segéd is micsoda?
Lassú szinkron, hátsó szinkron, deríti vaku? Mi micsoda?
Mindent, amit az általad fotózott témához és az általad megcélzott minőséghez tudni kell. Ha érdekel a fotózás, akkor meg mindent érdemes elolvasni róla, amit csak találsz.
De most feltettél vagy 10 kérdést, ezekről szeretnéd hogy mindről írjunk? Egyenként több oldal. Érdemesebb rákeresned.
Természetesen nem kérem azt hogy írd le azokat az oldalakat!
Egyszerűsitve szerettem volna csak, hogy ezt pld erre, azt pld arra használják. 😀 A többire rájövök mit miért használat közben
3, ezeket tudom, köszi.
Engem maga a gép pár beállítása érdekelne, mint leírtam
Az a probléma, hogy a használati utasítás hiányos a.belso menüröl.
A gépben van belső használati utasítás, ilyenre nem tér ki.
Megmondom őszintén, szeretném rendesen használni a gépet.
Vettem hozzá 6 obit, 3 autómata (tele, wide zoom, portréhoz nagyfenyereju) valamint van 3 nagy fényerejű manuális (tele, wide zoom, portréhoz(1.1f)
Bocsi, szaknevuket nem tudom.
Igazából nem kevés pénzembe fáj ez a kis hobby 😀
Ezért tényleg nagyon örülnék minden infonak, amit még nem tudok.
Pld eddig a vakut egyáltalán nem használtam.
Van külső vakud? Ha nincs akkor legalábbis egyelőre tartsd meg azt a jó szokásod, hogy nem is használod a (beépített) vakut.
HDR, DRO: dinamikaátfogás optimalizáló/kibővítő módszerek. HDR sorozat: több, különböző képből állít össze egy nagy dinamikaátfogású képet.
Középpontos fénymérés: az a fénymérési mód, amit élő ember nem használ, de azért ott van a gépben. Ha középen van a témád, erősen eltér a megvilágítása a képszélekétől, nem ismered jól a géped mátrix fénymérését és/vagy hírből sem hallottál még expozíció kompenzációról, spotot nem is tudod, hogy kellene ilyenkor mérni, és természetesen allergiás vagy a raw-ra, akkor érdemes használni.
Focusmező: amikor nem tudod eldönteni, hogy milyen nyelven akarsz írni, ezért írsz mindenfélén egyetlen szóban keverve. Mindenesetre azt használod, amelyiken a témád van, amire fókuszálni akarsz. Ha nem akarsz a témafelismerő módokra hagyatkozni, ha egyáltalán vannak, illetve nem fixálod a középső fókuszpontot, és komponálod át a témád, ha régimódi akarsz lenni.
Egyszeri vagy folyamatos AF: a téma marad a hátsóján, vagy el akar szakadni előled.
-----
De ennek így semmi értelme. Ha érdekel mi micsoda, 3 perc alatt képekkel megtűzdelt gyönyörű leírásokat találsz neten. Ez a fórum nem ilyesmire való, hogy utánaolvasás helyett itt tanuld meg az alapfogalmakat. Sokkal inkább olyasmire való, hogy azt mondd, srácok, ennek meg ennek utánaolvastam, de konkrétan ezt meg ezt a részét nem értem, ha ezt csinálom, akkor miért ez meg ez van? Vagy: kipróbáltam ezt meg ezt a módszert, de nézzétek, ez lett az eredmény (link), mit csináljak mádhogy? Vagy ilyesmire... Ha konkrétan elakadtál valahol, arra, nem arra, ha utána sem olvasol egyáltalán.
A felsoroltakhoz képest egy kezdő fotós tanfolyam, ahol mindezeket elmagyarázzák, elmutogatják, ledúdolják, megtanítják és kigyakoroltatják aprópénz (kivéve a szakképzési centrumok ingyenes képzéseit), de ehhez képes itt koldulsz információért...
"3, ezeket tudom, köszi."
A fénymérés alapjait is a 2. oldalon?
Igazából 6# 3# választ kaptam minden főbb kérdésemhez 😀
Köszönöm
Ezernyi írást találsz, olvass.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!