Mit gondoltok ennek a tájfotósnak a portfóliójáról?
Nem érdekel túlzottan. A képeit néha látom, az alapján amatőr szinten van. A fotópályázatokrol meg annyit, hogy a világ egyik legrangosabb fotópályázatán egy mesterséges intelligencia által generált kép nyert, mert a "szakmai" zsűrinek nem esett le, hogy nem valós a kép.
Szóval attol mert valaki nyer 1-2 pályázatot még marhára nem lesz jó fotós.
Attól hogy milyen képeket produkál. Technikailag jó, kompozícióügyileg jó, illetve az utómunka is igényes (legyen akár több vagy kevesebb).
Magasról teszek a pályázatokra, engem a képek érdekelnek. Nagyon gyorsan meg lehet állapítani hogy ki az aki tényleg tudatosan, átgondoltan, a minőséget szem előtt tartva fotóz és ki az aki csak azt hiszi hogy jó az amit csinál, csak mert a sok laikus isteníti.
Ezek közül nagyon max a kompozíción lehetne vitatkozni, de az esetek döntő tóbbségében a hozzáértő emberek látják a hibákat.
Technikai kivitelezés eléggé tényszerű dolog, vagy jó, vagy nem.
Utómunkánál direkt használtam az igényes szót (nem a mennyiséget), mert az is eléggé tényszerű. Lehet sok utómunka is igényes, míg lehet kevés utómunka is igénytelen. Ez sem igazán szubjektív dolog.
Nem mindenben értek egyet a kérdezővel, mert a művészet (nevezzük most annak) szubjektív, ízlésen is múlik.
De az tényleg érdekelne, hogy milyen mondanivalója legyen egy tájképnek. Mi a mondanivalója annak, ahol három ló legel? Mert az volt az "értékes" példa korábban.
@25: Ha így a végén kiderült, hogy tulajdonképpen semmi nem szubjektív, akkor hogyan lehet az, hogy különböző embereknek mégis más a véleményük?
Pl egy szakmai zsűri miért értékel olyan képeket, amiket te nem találsz jónak?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!