Egy sima (nem infra) kamera is lát a sötétben, ha teszek fel hozzá infrareflektort? Vagy a kamera szenzora, optikája is más?
pl egy Sony CX320 kis kézikamera vagy sony AS200 akciókamera, amelyeknek sötétben szinte semmi képük, na de megfigyelésre szeretném használni pont ezért mert ilyen minik és nem venni észre.
Csak az a kérdés, hogy vajon az optikája se jó eleve vagy csak a pluszban feltett infrareflektoron múlik, hogy sötétben is lát-e?
na oké csak ha nem biztos, akkor nem beruháznék infrareflektorra.
és semmilyen paraméterből nem lehet ezt megjósolni?
azt írtad, a szenzoron múlik. oké, de és miben különbözik a 2 szenzor vagy milyennek kell lennie, hogy lásson ?
nem a szenzoron múlik, hanem hogy van-e benne IR filter.
Alapból minden szenzor lát infratartományban.
Kapcsold be a kamerát, egy bármilyen távirányítót fordíts a kamera felé és kezdd el nyomogatni. ha a kamerán látod villanni a távirányító ledjét akkor jó vagy szerintem.
Minden hétköznapi fotózásra használt csipp előtt van infravágó szűrő, vagyis ami az infrát nem, csak a szabad szemmel is látható fényt engedi tovább a csipp felé. Ha nem így lenne, akkor a rögzített kép összetétele nagyon eltérne a szemmle láthatótól. A fentebbi jutubos linken a szokványos, infravágós kamara viselkedés látható, szóval nem szabad erre alapozni. Ha infrareflektroros képet akarsz rögzíteni, akkor azért van lehetőséged: pl. veszel egy digitális éjjellátót, ami tud videót is rögzíteni.
https://www.youtube.com/watch?v=izPDfGwaZ80
Vagy pedig vagy te vagy hozzáértő kiszeditek a kamera csipp előtti vágószűrőt (ez nem könnyed feladat és nem is csak ennyiből áll)
nos sikerült lekamerázni.
a távirányítót folyamatosan nyomtam (két különböző típust is), és mégis valamiért így villogva jelent meg. de már akkor felfigyeltem rá, a kamera LCD kijelzőjén, azaz nem csak utólag a képkockaszám miatt lett ez.
mi okozhatja a villogást? csak mert akkor hiába az infrareflektor is, ha ott is villogni fog minden, amit éppen vesz. vagy ez még nem jelenti azt?
jah, na ezt pont nem gondoltam :)
akkor ezek szerint infrareflektorral lát a kamera. na ez jó hír, akkor most már csak végig kellene próbálnom az összesen, ha ennyire nem lehet tudni általánosságban
Ami még okozhat problémát, hogy a LED reflektorok imoulzusüzeműek, nagy frekvenciával villognak.
A rolling shutteres szenzorokon ez okozhat nagyon csúnya csíkozódast a képen, ha az expozíciós idő nincs összelőve a reflektor frekvenciájával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!