Hogy lehet hogy a fenykepezogepeknek sokkal nagyobb a lencsejuk (kepalkoto szenzoruk), megis kisebb a felbontas megapixelben, a telefonokhoz kepest?
Ebben a cikkben alul olvasd el
"Egyelőre tehát úgy néz ki, hogy..." kezdetű szövegtől.
Nincs értelme nagyobb felbontásnak. A jelenlegi gépek felbontása mindenre is elég.
A telefonokban pedig azért van nagyobb hogy tudjanak valamit rárni a dobozra, hogy ebben a telefonban 10000 millió megapixel van.
Aztán kiderül, hogy amúgy az is csak 15-20MP-s képet csinál és csak valami nagyon speciális módban lehet használni a nagy felbontást, de olyan vacak kép készül, hogy napokig kell utómunkázni hogy felismerhető legyen mi van rajta.
A subpixel fogalmát már be sem megem hozni... amikor nincs is valójában feobontás növekedés, csak a számokkal játszanak. A jobbágy meg elhiszi, hogy jajdenagyon sok megapixeles a kamera, mert szép nagy színes betűkkel írák a reklámban. Aztán közben meg nem is....
"Hogy lehet hogy a fenykepezogepeknek sokkal nagyobb a lencsejuk (kepalkoto szenzoruk), megis kisebb a felbontas megapixelben, a telefonokhoz kepest?"
Mert aki tényleg ért a fotózáshoz, az nem azt nézi hány megapixeles kép ugrik elő, mert az nem a képminőség jelzője.
"olyan vacak kép készül, hogy napokig kell utómunkázni hogy felismerhető legyen mi van rajta."
De miért kell az egyik hülyeség ellenében egy másik, még nagyobbat állítani? Ez nem egy vers, ahol a költői szabadság jegyében bármit le lehet írni.
A telefonokban használható szenzor mérete viszonylag behatárolt, nem építhető be bármekkora. Abból kell kihozni még jobbat, ami elfér. A sok megapixel célja, hogy 4 vagy 9 pixel adatainak az egyesítésével próbálják tovább javítani a kész, negyed, kilenced felbontású kép minőségét és nem az, hogy 108 MP-es képek szülessenek.
Egyébként fényképezőgéppel készült képek esetén is használják ezt a technikát, RAW képek esetén megoldható 4 pixel egyesítése, például a jobb minőségű zajcsökkentés érdekében. "Pixel binning" a keresendő kifejezés, ha érdekel a téma.
"Amúgy ha 100%-ban nezi az emver a telóképeket, latni a korlátait"
Hát akkor igen. Felraktam egyszer ide a gyakorira (mármint link formájában) egy 6 vagy 8 éves ájfón egy képét egy tengerparti városról, ahol is eredeti méretben a sok száz kicsi házból az árnyékos falak valóban kissé zajosak voltak, a napsütötte falak meg kiégettek, aztán ez meg semmit nem számít az egy képernyőnyi méretben nézve.
De nemcsak Enver Hodzsa, hanem más mesehősök is.
A lényeg:
Úton-útfélen büntetlenül vernek (próbálnak) át.
A tudomány helyett a jól tálalt áltudomány dübörög.
Én MEG TUDOM mérni egy foto és video un. felbontását. ÉS EZ NEM AZONOS a pixelszámmmal! Mert a helyzet az, hogy ha például 10-10 pixelben UGYANAZ a tartalom van, akkor a felbontás éppen az 1/10-e a pixelszámnak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!