Milyen állványt javasolnátok Canon DS126741-es fényképező géphez? Vagy mindegy a fényképezőnek a modellje?
Bármilyen standard fotóállvány jó hozzá. Szerencsére mindegyik fényképezőn szabványméretű csatlakozó van.
Ajánlom, hogy kerüld az olcsó, pár ezer forintos állványokat.
Az is igaz amit a kettes mond. Pl. fotózáshoz másféle állványfej kell mint videózáshoz. Vagy pl. ha makrózik akkor olyan kell amit teljesen szét tud nyitni, ha tájfotózik akkor rohadt stabilnak kell lenni, stb. stb.
Inkább menjetek el együtt megvenni, vagy adj neki ajándékutalványt, majd ő kiválasztja magának.
Igaza van a két utolsónak. Ha ő jobban ért a témához, mint te, akkor nagyon könnyű lehet mellé lőni vele, hogy olyan állványt (vagy bármi mást) veszel, ami nem megfelelő számára, mert totál másmilyet szeretne. Neki meg jó képet kell vágnia hozzá, mert ajándék.
Viszont egyre több boltnál van lehetőség az ajándék cseréjére. Ha online rendelsz, alapból 14 munkanap elállási jogod van mindenhol (csak ha nem cégre vásárolsz), de a karácsonyi szezonban akár ingyen is, de van ahol felárért ezt meghosszabbítják. Ennek nézz utána, mert az lehet jó megoldás, hogy te veszel egy valamilyen állványt neki és így a karácsonyfa alatt rögtön ott lehet. Viszont kihangsúlyozod, hogy ott a lehetőség mellé, hogy kicserélheti másikra, ha valamiért mégsem felel meg neki.
Ahogy már első is írta, az állványmenet szabványos, minden gépen ugyanaz szokott lenni. Viszont az állvány többi paramétere már nagyon el tud térni. Használni mindegyiket lehet valamennyire, de a kivitel minőség, kezelési lehetőségei, stabilitás, az állvány saját súlya (amit cipelni kell) és a teherbírása (amit rá lehet tenni) nagyon széles skálán mozognak.
Olcsóbb állványt már 10 ezer forint alatt is lehet találni, de ezek inkább csak a nagyon hozzá nem értő fotósnak szereznek örömet - főleg ha nem is használja. Ezek nagyon ingatagak magukban is, még egy kis gépet se tudnak igazán stabilan megtartani, nem is tartósak, hamar tönkre mennek.
Egy minőségibb állvány általában 30-50 ezer felett kezdődik és mérettől, kiviteltől, anyag használattól függően több százezres, vagy akár milliós tétel is lehet.
A műanyagból készült többnyire kevésbé tartós és általában jóval olcsóbb (akár fele, harmada is lehet) az alumíniumból készültnek. A szén szálas/grafit is műanyagos hatású, de jóval tartósabb, strapabíróbb és főleg könnyebb az alumíniumnál, viszont lényegesen drágább annál (akár két-háromszor többe is kerülhet).
Olcsóbb állványokat többnyire az állvány fejjel egybeépítve vagy fotóra (3D-ben forgatható, állóba is forgatható, de nem csillapított fejjel), vagy videóra készítik (egyenletes kamera mozgáshoz csillapított fej, ami fel-le és körbe is forgatható, de általában nem lehet vele álló formátumú képet csinálni, mert videózni csak fekvőben szokás - a közösségi média ezt elkezdte felülírni az álló videókkal, de azokhoz nem szokás állványt használni).
A komolyabb állványoknál általában külön árulják az állvány részt (ezek is eltérnek sok féle tulajdonságban, pl. lehet-e keresztbe fordítani a középoszlopot, hogyan és mennyire alacsonyra lehet leengedni, mennyire magasra lehet felemelni, stb) és a fejet aszerint választod ki hozzá, hogy milyen célra és hogyan szeretnéd használni. És komolyabb megoldásoknál a fej akár ugyanannyiba, vagy többe is kerülhet, mint az állvány, amire felszereled.
Kevésbé komoly állvány márkák a Hama, Vanguard, Velbon, MePhoto, Jackal, Hahnel, Edixa, Cullman és sok másik. Komolyabb márkák a Manfrotto, Gitzo, Giottos, Sirui, Ulanzi, Sachtler, PeakDesign. Viszont arra érdemes figyelni, hogy komolyabb márkáknak is vannak olcsóbb és gyengébb termékei és az olcsóbb márkáknak is lehet drágább és minőségibb terméke. Önmagában a márkajelzés és az ár sem feltétlenül jelent garanciát semmire.
#9 Úgy látom, kezdesz belezavarodni. Csak annyi történt, hogy a #5-ös válaszoló vitatta, hogy az olcsóbb/gagyibb és drágább/minőségibb márkák között a #4-es válaszban szerinte nem megfelelő helyen van a határvonal, mert én az olcsóbbak közé soroltam egyet, ami szerinte nem feltétlenül oda való.
Erre írtam neki a #7-es válaszban, hogy pontosan ezért írtam a #4-es hozzászólás végére a felsorolás után, hogy "komolyabb márkáknak is vannak olcsóbb és gyengébb termékei és az olcsóbb márkáknak is lehet drágább és minőségibb terméke. Önmagában a márkajelzés és az ár sem feltétlenül jelent garanciát semmire."
Ő pedig a #8-as válaszban igazat adott az észrevételnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!