Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen digitális gépet vegyek?

Milyen digitális gépet vegyek?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve fotózok egy Canon A1 analóg géppel, viszont szívesen kipróbálnám a digitális fotózást is, akár át is állnék rá.

A lényeg hpgy milyen gépet vegyek szerintetek?

Kb 100e ft-om van rá.


2022. ápr. 7. 22:37
A kérdező szavazást indított:
Nikon D3XXX széria DSLR
Nikon D5XXX széria DSLR
Fuji XA1 MILC
Fuji XE2 MILC
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Heló!


DSLR, ha csak fotóznál (kevés fénynél is, például este, és nem csak elvétve) és fontos, hogy az aksi a lehető legtöbbet bírja (és több objektív érhető el rájuk)


Milc, ha számít, hogy kisebb legyen a gép, lehessen jó minőségű videót rögzíteni és ha elegendő számodra, hogy a MILC kicsit gyengébben teljesít mondjuk kevés fénynél. Valamint nem zavar, hogy az aksi kevesebbet bír, mint egy DSLR-nél (powerbank, második aksi simán orvosolja), és hogy jobb a sorozatkép készítési lehetőségük ,mint a hasonló árú DSLR-eknek általában.


Én MILC-et javasolnék neked, de ebben az árkategóriában akár még egy Bridge kamerát is nézhetnél (talán az lenen a legjobb választás)

2022. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:

Az egyes válasszal ellentétben nem, nem teljesítenek gyengébben a MILC-ek kevés fényben. Sem általánosságban sem konkrétan a Fuji XE2 az említett Nikonokkal szemben. (Az XA1-et nem ismerem és most nem is googleznék utána.) Ráadásul a Fuji XE2 kifejezetten sz@r videóra, szóval kb semmi nem stimmel.

Ha fotóra kell én egy XE2-t mondanék. Főleg ha kitobival veszed, ami általában - pl az említett Nikonoknál - F/3,5-5,6 fényerejűek, míg nála F/2,8-4. Ami többek között pont kevés fénynél jön jól és ami miatt pont kevés fénynél lesz jobb választás a Nikonoknál.


Plusz kérdés, hogy mennyire akarsz rendszert építeni és annál a rendszernél maradni. A Nikon F bajonett egy fantasztikusan jól kiépített rendszer millióféle objektívvel és gépvázzal - csak épp döglött. A Nikon - és az összes többi gyártó* - továbblépett a DSLR-ről és a MILC-ekben látja a jövőt. A Nikon pl a Z bajonettes rendszerét fogja a jövőben fejleszteni. A Fuji X bajonett még nincs annyira kiépítve - bár panaszra itt sincs ok -, de nem döglött, van jövője.

Aztán persze ha most csak belekóstolnál a digitális fotózásba aztán majd jó eséllyel úgyis rendszert váltanál, akkor tökmindegy a dolog.


* = kivéve a Pentaxot. De szegény jobb napokat is látott gyártót amúgy is nemhogy nagyítóval, de egyenesen mikroszkóppal kell keresni a piacon, így nagy jelentősége nincs.

2022. ápr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

...vagy ha szeretnél egy már kipróbált, bevált, és még hosszú távon fennmaradó, minőségi terméket, akkor válaszd - ismét - a Canont. 😉

Akár a jól bevált DSLR, akár a zseniális tükörnélküli váz mellett döntesz, egy nagyon flexibilis, univerzális, álló- és mozgóképre egyaránt kiváló rendszert kapsz a pénzedért óriási objektív-választékkal és minden más gyártónál jobb kompatibilitással akár újonnan, akár használtan.

2022. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az egyes válasszal ellentétben nem, nem teljesítenek gyengébben a MILC-ek kevés fényben."


A 2. válaszolóval ellentétben én az egész kamerát számításba nézem, annak használhatóságát.

Az Optical viewfinder sokkal jobban használható, mint az elektronika kevés fénynél.

2022. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mojjo ***** válasza:
@4: Akkor elnézésedet kérem, tényleg félreértettelek, azt hittem valamiért, hogy zajosodásra és/vagy AF-ra gondolsz. De egyébként éjszaka is fotóztam már EVF-el, nem volt különösebben bajom vele, használható volt. De persze, igaz, az optikai keresőnek vannak előnyei az elektronikushoz képest - mint ahogy fordítva is.
2022. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4, szerintem ez egy egyértelmű kijelentés volt:

"a MILC kicsit gyengébben teljesít mondjuk kevés fénynél"

2022. ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!