Szeretnék venni egy fényképezőgépet, hobbi szinten, tudtok ajánlani márkát, típust?
Fontos lenne, hogy könnyen lehessen használni, profi legyen, és ne haladja meg a százezret, ergo mivel hobbicélú, minél olcsóbb legyen. Tudtok ajánlani ilyen fényképezőgépet?
Tudom, hogy ez így valamelyest üti egymást, de ha valaki tud segíteni, nagyon hálás lennék!
:D
"hogy könnyen lehessen használni, profi legyen, és ne haladja meg a százezret, "
Bocsi de megtanulni azér tmeg kell :D mármint ha automatán akarod használni akkor maradj a telónál szerintem mert arra tényleg drága bármilyen gép :D
Ha a kereted ennyi rá akkor szerintem a használt piacon nézz körül az én első gépem egy Nikon D3200 volt jó belépő volt később vettem hozzá egy 50 mm-es 1.8as objektívet, az még azért tuti kelleni fog hamar szerintem...ez nem profi, ez belépőszint évekkel ezelőttről, de a profi az így....na az nem százezer :D bocsi Jelenleg egy félprofi Sony A7R II-est használok. Ezzel már lehet profi munkákat vállalni de nem fogok színhelyes hernyóselymet fotózni vele sajna, arra már a moduláris gépek képesek de az meg 6-10 milla :D
Profi gépet nem kapsz 100e nagyságrendben (legfeljebb 20 évvel ezelőttit, amit ma már nem érzel profinak). Ha nem tudod használni ráadásul felesleges is a profi gép, de nyilván nem is gondoltad komolyan és csak a jó szinonimájaként használtad, nem valós termék kategóriaként.
Százezres áron újonnan belépő szintű gépeket kapsz, de inkább csak játékszereket, amik csak alig jobbak egy telefonnál. Ha ennyire szűk a keret inkább használtan lehet komolyabb gépet venni, de ahhoz pláne érdemes érteni is.
Vagy vedd meg mindegy melyiket, ami tetszik, vagy inkább ne vegyél semmilyet, hanem olvass utána, hogy milyet érdemes venni, spórolj még és ha már tanultál annyit, hogy értesz hozzá annyira, hogy magadtól is tudod mire van szükséged, addigra pénzed is lesz rá.
én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.
rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.
sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).
meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.
más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.
miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.
igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.
léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...
#3
Legalábbis ha csak 100 ezre van rá nem nagyon kell ugrálni.
De ha el sem kezdi valaki akkor hogyan tudja kipróbálni magát?
Nagyon is kell venni egy kezdő szettet és onnan már pár ezer forintért lehet próbálgatni hogy mi tetszik.
ha közgyűrűvel bejön a makró akkor lehet venni makroobit, ha pár ezer forintos előtétlencsével tetszik a halszem fotózás akkor lehet venni egy halszemobjektívet.
Látatlanban előre eltervezni?
Hát a szocializmusban volt olyan hogy 5 éves terv de ott sem működött.
"Látatlanban előre eltervezni?"
Hidd el, az én szintemen (középiskola 3,6 átlag felett) a dolog működik.
Köszönöm a válaszokat...
Bár sokan nem értették meg: van érzékem a fotózáshoz, de nem munka szinten, hanem hobbiból kéne egy gép.
Mivel diák vagyok, százezernél nincs többem, azért írtam a profi jelzőt, mert ha telefonon akarnék fotózni, akkor ott tenném...
Nem a kioktatásra vagyok kíváncsi, tudom, hogy nincs profi és olcsó fényképező, azért írtam ki a kérdést, háttha valaki tud ajánlani MÁRKÁT és TÍPUST, ahogy ankérdésemben is írtam...
Index adok-veszek topicjai, hardverapró, facebookos használt fotós cuccok börzéje stb stb.
Ennyi pénzért, ha óriási szerencséd van, talán találsz valami használhatót. Időről időre felbukkannak pl a Sony 2010-es évek elejei féligáteresztő tükrös gépei, pl Sony A58, most van egy fószer, aki Pentaxos adok veszek csoportokban árul 40 alatt K7-et, meg szintén 40 alatt egy 16-45mm F/4 alapobit mellé, az pl remek vétel, régi m4/3-os gépek szoktak lenni jó áron, nemrég láttam bagóért kínált Panasonic G5-öt, talán 50 ezer körül, ami mellé egy 14-42mm alapobit megvehetsz 30-35 ezer körülért stb stb stb.
Ezek konkrét ajánlatok voltak. De én leginkább azt ajánlom, hogy nézegesd az említett apróhirdetéses oldalakat és ha megtetszik valami, amit még meg is tudnál venni, keress teszteket, fórumos véleményeket stb stb...
Aztán a következő lépcső, hogy egy-egy rendszer mennyire jövőbe mutató, ami a Sony A-ról és Pentax K-ról tuti nem mondható el, a m4/3 meg erősen véleményes, bár én kedvelem. De most első körben szerintem nyugodtan indulj egy bármilyen rendszerrel, ha használtan veszed, hatalmasat nem buksz rajta akkor sem, ha majd kompletten rendszert akarsz váltani.
"Nem a kioktatásra vagyok kíváncsi, tudom, hogy nincs profi és olcsó fényképező, azért írtam ki a kérdést, háttha valaki tud ajánlani MÁRKÁT és TÍPUST, ahogy ankérdésemben is írtam..."
Bocs, ez teljesen értelmetlen hablaty. Ha egyszer tudod, hogy nincs ilyen ló, akkor miért várod a javaslatokat? :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!