Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen komolyabb fényképezőgép...

Milyen komolyabb fényképezőgépet vásároljak első alkalommal?

Figyelt kérdés

Szeretnék betanulni a fotózásba, pesze csak ilyen hobbifotós szinten. A telefonomnál komolyab gépet szeretnék.

Milyen gépet/gépeket ajánlotok?

A keret olyan 40 ezer forint lenne, emiatt gondolom csak használt gép játszik de az is tökéletes lenne.

Olyan dolgokkal, mint ISO, záridő, fehéregyensúly tisztában vagyok.



2021. szept. 5. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, már sok helyen írtam, de erre van az árukereső. Nincs semmi rosszindulat ezekben a válaszokban. Nézz ki pár gépet, és esetleg azokról kérj tapasztalatot. Nem beszélve arról, hogy az oldalon számtalan ilyen kérdés van.
2021. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

És mit szeretnél fotózni? Táj, ember, állat, csillagos égbolt, vagy "általánosan bármi ami szembejön". "Csak magadnak" vagy mutogatni akarod (pl. insta, facebook és társaik?), egyedi naptár barátnak, barátnőnek, nagymamának, nagypapának, anyukának, apukának, kistesónak, nagytesónak (a megfelelő választ kérjük aláhúzni :) ).

Van-e esély arra, hogy 2-3 hónapot vársz és ez a 40eFt-os keret feljebb megyen? Mert itt sokan vagyunk/vannak olyanok, hogy inkább még vártunk fél-egy évet és akkor az induló x eFt máris jóval több lett, és jobb gépet tudtunk venni. Lehet érdemes még gyűjtögetni.

2021. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Főleg természetfotózásra lenne, de ugye ott ugye nem árt a jó zoom és a jó makró. Persze ha jó másra az sem hátrány. Egy-két jól sikerült képet fel szoktam rakni instára. Türelmes vagyok és lehet hogy a keret feljebb megy idővel, csak nem tudom hogy mégis mire figyeljek, illetve miket érdeklődjek meg vásárlás előtt mert nem szeretném ha csőbe húznának, főleg ha használt gépet vennék.
2021. szept. 6. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még, most ami már tényleg használható is valamire még használtan is 100 körül kezdődik. Az alatt játékszerek vannak, és nem biuztos, hogy jobb képet fogsz vele csinálni mint a mobiloddal, és lesz nagy pofára esés.
2021. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Sajnos 40E-ért amit kapsz, annál egy felsőkategóriás, de lehet egy középkategóriás mobil kellő fénynél jobb fotókat készít. Mobilnál is lehet állítani a paramétereket, gyakorlásra jobb, mint a semmi, aztán ha lesz több pénzed, veszel tükrös vagy normálisabb Brigde gépet.
2021. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 40E-ért amit kapsz... tökéletesen igaz mondat.
2021. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vásárlás helyett olvass utána a fotózás alapjainak, ismerd meg a szakkifejezéseket, különféle technológiákat (DSLR, MILC, kompakt, bridge, crop, full frame, Micro 4/3, stb), hogy ezek mire hogyan hatnak, hogyan befolyásolják a képalkotást és a gép használatát. Ezek segítségével könnyebben tudod eldönteni, hogy mit miért ajánlanak, vagy miről miért próbálnak lebeszélni és mi is az, amire tényleg szükséged van, vagy leginkább szeretnéd.


Amíg nincs géped, addig nem alakulnak ki a fotózási szokásaid. Amíg nincsenek szokásaid, szempontjaid, addig mások nem tudnak ehhez illeszkedő tanácsot adni. Vagy találomra mondanak valamit, vagy bemondják, ami nekik bejött, aztán vagy neked is bejön, vagy nem.

Az első géped mindenképp csak átmeneti lesz, nem életre szóló, mert a használata során alakulnak majd ki az igényeid, amiknek egy darabig megfelel, aztán már nem fog. Kitapasztalod, hogy mik a korlátai, amikre már nem alkalmas számodra és akkor úgyis mást akarsz majd helyette. Jobb esetben addigra tényleg meg is tanulod kihasználni, amiket tud és nem csak megunod és azért akarsz váltani, mert egy új gépet venni egyszerűbb, mint a használatát magasabb szinten elsajátítani. Pedig ebbe a hibába is rengetegen beleesnek.

2021. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gbenyov ***** válasza:
0%

Fogadd meg:

Vegyél egy nem mai Canon gépet. Pl. EOS-450D, EOS-500D.

Vegyél hozzá kizárólag "IS" jelű objektívet, pl EF-S 18-55 IS, VAGY 18-135 IS. Más adatra ne figyelj oda.

Ha már megismerted, amatőr fotósnak tekinteted magad.

Lehet, hogy az összegéből ki is jössz.

2021. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha szerény lehetőségeid vannak akkor 4/3 kategóriát vegyél


De szorozd meg kettővel a rendelkezésre álló keretet

2021. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Makrózni ennyi pénzből csak közgyűrűvel lehet de azzal is tökéletes eredményt lehet elérni
2021. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!