Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van itt analóg fotós? Annyir...

Van itt analóg fotós? Annyira kivan halva minden fórum, ami erről szól. Hátha itt van valaki?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hol intézitek a filmeket?

Hívást stb?

Meg vannak bizonyos lépések, egyenlőre mindenképpen boltra bíznám.

Maga az előhívás, amikor fixálják, és fény hatására nem veszik el a filmről a kép, ugye?

A kidolgozás az pedig amikor digitalizálják és nyomtatják?


2021. jún. 5. 22:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Mar a profik sem hasznalnak filmes gepet, minek kuzdesz vele?
2021. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy küzdök vele?
2021. jún. 5. 22:29
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Már azt problémának értelmeztem, hogy alig találsz ilyen fórumokat, illetve maga a kérdés is azért fogalmazódhatott meg benned, mert nehezebben boldogulsz a hagyományos analóg fényképezővel. De lehet, hogy rosszul látom.
2021. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Semmibajom vele, digitálissal is "manuálba" fotózok.

Tisztában vagyok a dolgokkal, mindössze érdekelne hogy mégis kinek mi a szokása.

2021. jún. 5. 22:40
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Leginkább az érdekelne, hol intézitek a filmeket?

Régen játszottam fekete-fehérrel, a gugli ma is kidobja a lelőhelyeket: fekete-fehér negatív, színes negatív.


Hívást stb?

Fekete-fehérrel minden lépés házilag végezhető, a f-f valószínűleg ma is jó szórakozás, csak be kell nyúlni a bugyellárisba. Színest házílag csak nagy felkészültséggel érdemes (ha még léteznek egyáltaán előhívó készletek)

Pl. nagyítás:

[link]


Meg vannak bizonyos lépések, egyenlőre mindenképpen boltra bíznám.

Ha van a közeledben pl. Fuji minilaboros üzlet, az elvégez mindent.


Maga az előhívás, amikor fixálják, és fény hatására nem veszik el a filmről a kép, ugye?

Igen. Az előhívásba beletartozik maga az előhívás és a fixálás (ez két lépés, más vegyszerekkel)


A kidolgozás az pedig amikor digitalizálják és nyomtatják?

A hagyományos kidolgozás az előhívás/nagyítás, de a minilaborok szkennelik a filmet előhívás után és azt világítják le a fotópapírra. Ebből következik, hogy minilabor esetén lehet kérni csak szkennelést.


Az alapbökkenő az, hogy néhány tekercs kidolgozási árából lehet kapni egy digi gépet, a filmes fotózásnak már régen nincs semmi realitása.


"digitálissal is "manuálba" fotózok."

De régen olvastam már ezt az turbó-öntudatos mondatot :) Elképzelem, hogy a szinkronváltót is dupla kuplunggal nyomod :)

2021. jún. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Szuperül válaszoltál.


A végét nem teljesen értem 😅


Manuális váltós autóm van, de nem ez a lényeg.


Adott helyzethez nagyjából betudom lőni hogy mégis hogy kell állítani a gépet.

ISO, rekesz, stb.


Persze közel sem vagyok profi, szó se róla!

Lelkes amatőr inkább.

2021. jún. 6. 00:11
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Én is találkoztam már a manualis beállításokkal fotózó "menőkkel". Holott a legnagyobb előrelépés a filmes korszakomban az volt, amikor már volt rekesz es záridő elöválasztás a gépemen es legalább az expo helyességére nem kellett annyit figyelni. Szerintem sokkal egyszerűbb a digitális alapanyagból filmes hatású képeket varázsolni, mint méregdrágán kétes végeredménybe önteni a pénzt.
2021. jún. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem jutottam el a hívás magas szintjére (szerintem meg alacsonyabb szinten szar lesz az eredmény, azt meg minek?), csak akartam.

Jól hívni az gyakorlatilag annyit jelent, hogy az adott témára és megvilágításra szabottan exponálni (tehát nem feltétlenül a táblázat vagy a fénymérő szerint), és ennek függvényében hívni (tehát nem feltétlenül a szokásos recept szerinti idővel, hőmérséklettel, stb) - persze nem mindegy, melyik hívóban. Ekkor lesz szép a kép. A kaptafára hívásban volt elég részem, az Ofotért alkalmazta az amatőrök képeinél, azon feltételezés alapján, hogy úgysem tud a kuncsaft helyesen exponálni, valami kiegyenlítő hívóval. Azon az eredményen van világosszürke, középszürke meg félsötétszürke. :D Aztán valamikor a kilencvenesek közepén, mikor hatodikos lett a gyerök, gondoltam, előbb hadd szórakozzon fekete-fehérrel, de egyetlen tekercs szolgáltatós hívása után úgy döntöttünk, ez reménytelen. :D


De egyébként valóban igen kevés kidolgozást vállaló létezik ma már, aki emiatt lehülyézte a kérdezőt, hát írjon vagy négyet, hogy kibújhasson az ugyanolyan jelző hatálya alól. Én egyet tudok, a fotologus.hu-t.

2021. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

7

Milyen menőkről beszélsz?

Azért az durva, hogy valaki szeretne valamit, de csak ilyen lenéző id*ótának nézik.

2021. jún. 7. 12:31
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Felreertetted, nem lenezesrol van szo. Lathatoan az alapokkal, a fogalmakkal sem vagy tisztaban (elohivas, fixalas, nagyitas, stb). Puszta hipsterkedesbol akarsz analoggal piszmogni, es nem azert mert tudod mi mire jo (vagy inkabb most mar mire nem).


A heti haromszor kiirt, ebay-rol beszerzendo Minolta gepes kerdesek is a tieid, ugye?

2021. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!