olyan gép kell amin van lehetőség manuális beállításra, hosszabb expozícióval készülnek állványról,
aztán kis utómunka hogy erőteljesebb legyen
megfelelő beállítással telefonnal is lehet próbálkozni
2021. máj. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Olyan fényképezőgép kell hozzá, ami magas ISO értéknél és hosszú záridőnél is zajmentes, éles képeket képes készíteni.
Gyakorlatilag ez az ár függvénye, igazából bármely félprofi vagy profi gép megfelel neked.
2021. máj. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Többnyire full frame géppel és egy nagy fényerejű objektívvel készülnek ilyen képek. A titok csak annyi, hogy tiszta időben kell fotózni. Szabad szemmel sose fogod így látni az égboltot, de nem a légszennyezés miatt, hanem azért, mert ezek a képek 20-30 másodperces záridővel készülnek, így lényegesen több fényt tudnak begyűjteni, mint a szemed. A másik, hogy általában RAW formátumban készülnek a képek, és utólag még szoftveresen is szerkesztik, hogy minél látványosabb legyen az eredmény. A time lapse videó is hosszú záridős képek sorozata.
2021. máj. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Az a fénykép szerintem nem EGY fénykép, összerakták. A tévedés jogát fenntartom.
2021. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
A kép összerakott, ez nyilvánvaló, ügyesen még a horizont alá is jutottak csillagok :) Szóval emiatt ne aggógj, egy kattintással semmilyen gép nem készít ilyet egy nagyváros felett.
A fényszennyezés a városok sűrűsége miatt lép fel, a videón az utolsó helyszín környéke elég lakatlan:
De ezen felül ott van a szmog (por, füst, pára) amit a leginkább a horizont környékén rontja le az égbolt láthatóságát. A szmog ellen meg leginkább a hegyre mászással lehet védekezni, kb. 2,5 km magasan már a szmog kb. háromnegyedéből ki lehet mászni.
2021. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Ne halgass szerintem arra, aki azt mondja, hogy FF profi MILC, vagy DSLR kell neked. Egy aps-c szenzoros legalapabb gép bőven elég. DE nehogy rád sózzanak egy kit objektívet (18-55mm), mert ezek 18mm-en is rossz fényerővel bírnak. Legalább f/2.8, de minnél jobb a fényerő, annál kevésbé lesz zajos a kép. Viszont az értékelhető fotókhoz szükséges csillagászati ismeret, illetve egy star tracker, amit megtudsz venni, vagy akár tudsz barkácsolni is. Utóbbi lehetőséghez szükségesek a csillagászati ismeretek. Ez az eszköz azt tudja, hogy a Föld forgásával együtt mozog és így nem lesznek elmosódottak a csillagok, de gondolom még nem értesz annyira a fotózáshoz, ezért javaslom, hogy mindenek elött tanuld meg! Ha nem tanulod meg az alapokat, akkor milliós felszereléssel se fogsz tudni ilyet fotót készíteni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!