Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Drón eltűnéstől miért rettegne...

Drón eltűnéstől miért rettegnek úgy felhasználók?

Figyelt kérdés

Természetfotókat csinálok drónnal, kizárólag csak erdőben, hegyekben használom. Gyakran fotózok 3-4 km távolságból is.


Többen rettegve nézték, hogy ők ilyet nem mernek megcsinálni.


Nekem azért furcsa ez hiszen maga a drón gyártó állította be úgy hogy akár 10 km távolságból is biztonságosan üzemeljen a drón.


Miért tenne bele ilyen hatótávolságot ha nem volna üzembiztos?



2021. febr. 2. 13:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem értek ezekhez a kis készülékekhez, de nem lehet megoldás, egy apró jeladó, ami mondjuk a telefonodra ad jelet, hogy hol van a drón. Biztos van valami kis hely ahova biztonsággal fel lehet rakni. Egészen piciket is lehet már kapni, csak pár gramm, gondolom nem befolyásolja ennyi teher a működést. Max a frekvencia lehet zavaró, de azt is biztos ki lehet kerülni. És azzal vész helyzetben meg tudod keresni.
2021. febr. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Rendeltetésszerűen eleve használhatod a drónt látótávolságon kívül, mert miközben azt nézed, mit fényképezel, nem látod minek mész neki, vagy mi megy neki a drónodnak.


Attók, hogy veled még nem történt meg valami, egyáltalán nem jelenti azt, hogy kizárt volna a bekövetkezése.


Elég sok féle drónos csoportban, fórumon lehet olvasni konkrét esetekről, amikor repülés közben egyszer csak minden magyarázat nélkül leesett az akku feszültség és a motok leállása miatt lezuhant a drón. Az akku meghibásodása, felduzzadása, de a hőmérséklet változás is különösen okozhat ilyet.

Olyan esetekről is rengeteg féle valós történetet olvasni és több barátommal is megtörtént, hogy a drón elkezdett magától más irányba repülni és semmire sem reagált. Csak a szerencsén múlt, hogy olyan helyen ütközött, ahol nem okozott kárt.


Jelvesztésnél elvben visszajön a gép, sőt újra visszaáll a jel is, ha közelebb jön. Viszont az automata előre programozott magasságon hozza és ha nem látod a gépet, azt sem tudhatod, hogy mivel találkozik menet közben, mit tud kikerülni az autmatika és mit nem.


Természetben, tereptárgyak felett talán kevesebb a kockázat, de légkábelek szinte bárhol lehetnek és azokkal az akadály elkerülő szenzorok se nagyon boldogulnak. A ragadozó madarak, de még a fészküket védő galambok, sirályok, varjak is megtámadhatják és le is zuhanhat miatta.


Szóval jobb az óvatosság, mint a túlzott technikára hagyatkozás.

2021. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%

[link]


Ezek lesznek a keretek, amelyek között üzemeltetni lehet, szóval :(

2021. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

# 13


Igem de ez tudod olyan gyakorlatban mint ahogy az.autóvezetés, közlekedési szabályok.


Hiába valós és szó szerint életeket.veszélyeztet ha nem tartod be attól mindenki.csak akkor.tartja.be ha epp latja a rendor.

2021. febr. 3. 18:10
 15/16 anonim ***** válasza:
38%
A Xiaomi drónok, maguktól leszállnak, ha kifogy az akksi.
2021. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%
Igaz nekem csak eddig csak egy olcsó teskós volt, de az első repülésnél hirtelen elindult az egyik irányba, és semmire se reagált.
2021. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!