1/1/4 és 1/5,8 közötti szenzorértékek között nagy különbség van? Gyakorlatban mit venni észre:?
Sony kézikamerákat nézem, és igazából ez az egy lényegi különbség van a felszereltzésgen kívül.
vagy 1 /1/4, azaz gondolom 1/0,25 vagy 1 /5,8 érték van feltüntetve.
ha ez a szenzor nagysága, akkor vagy 4 vagy 0,17 mm ? ha ezt nézem, hatalmas a különbség, de jól értem ?
igen, hát a nagy szenzor + fényerős obi nem rossz, csak szóval ha mindent leegyszerűsítünk, akkor akár egy 1/5,8-os szenzor is képes lehet minőségi, pl stúdiós felvételre, annyi kitétellel, hogy nem szabad belezoomolni + baromi nagy fény kell oda?
vagy kizárt és tényleg csakis turista-bohóckodára jó napsütésben?
ez még azért érdekelne, mert ha lehet javítani a körülményeket, nekem úgyis fix helyre, benti felvételre kellene ...
"A nagyobb szenzor viszont jobb dinamikatartományú videót képes készíteni, ezért is alkalmazzák filmes feladatokhoz. A kicsi szenzor az megmaradt a full amatőröknek, akik még mindig a nagy optikai zoomra izgulnak. Igaz ott már a képminőség messze alul marad a kívánatostól"
>>> tehát aKKOR fénytől függetlenül is alapkövetelmény a nagy szenzor, ha minőségi képet (videót) akarunk? vagy fénnyel kompenzálható a kisebb szenzor miatti minőségromlás?
igen, de tudod mit nem értek sehogy se?
kiadják az újabb és 4K-s és modernebb kameráikat, és abba is csak 1/2,3-os szenzort tesznek. ez meg miért van? továbbra is a CX900 viszi a pálmát a kínálatban? miért nem tettek a mostani modern AX-sorozatba is 1-es szenzort minimum?
ezt mivel lehet magyarázni?
igen, ezekben tényleg, de pl az AX53 se annyira utolsó modell, és abba is csak 1/2,5-öst tettek. érthetetlen.
vagyis az az érthetetlen h a kis mini 5cenbtis sportkamerába is beleteszik az 1/2,3-as szenzort, és akkor egy AS53-asba is ugyanezt? na meg egy elvileg komolyabb, külsö MIC, fejhallgatós "turistakamerába" az 1/5,8-ost? (CX460 pl).
és az a helyzet h beltérben, viszonylag sötétben is láttam felvételeket vele, nem olyan vészes, de inkább modellfüggő.
de a nagy kérdés h egy drágább PJ600-700-as sorozatos kamerába 200 felett is képesek egy ilyen miniszenzort tenni?de és ez senkinek nem fáj? vagy nem értem na ..
Egyik milc vagy dslr gép sincs videóra optimalizálva, soha nem is volt. Ezek ÁLLÓKÉP rögzítésére vannak kifejlesztve. A videó funkció mindig is csak egy másodlagos dolog volt ezeknél a fényképezőgépeknél. Rövid vlogolásokra alkalmas maximum (amik kivétel nélkül pocsék minőségű az összes vloggernél, csak legfeljebb a laikusok szerint jó).
Optikai képstabilizátortól kezdve, rohadtul sok minden nincsen benne, ami a videózáshoz kell. A képérzékelő mérete nem sokat számít mozgóképnél. Nem véletlen az sem, hogy az okostelefonokkal készített videók sokszor jobb minőségűek mint a dslr vagy milc géppel készített videók. 1-2 milliós videokameráknál is kisebb a képszenzor méret, mint egy mikro 4/3-os fényképezőgépnél, mégis sokkal különb videók készülnek ezekkel. A professzionális filmipari broadcast kamerák egyes típusai között is van olyan ami csak 2/3"-os szenzort használnak (ez is kisebb, mint pl: egy aps-c), íme:
Szerinted melyik rögzít jobb mozgóképet, ez vagy pl.: egy dslr fotógép? Szerintem, tudod a választ. Videónál nem annyira elsődleges szempont a képérzékelő mérete. Egy állókép rögzítésénél igen. (Báár... igazság szerint, mindegy hogy full-frame, aps-c vagy micro 4/3, mindegyikkel lehet szép fotókat készíteni amúgy)
Ráadásul a dslr és milc gépeknél, mindig elcsúszkál az összesnél a fókusz, gyors mozgásokat egyik sem rögzít normálisan. A hangról (és azok beállításairól) pedig ne is beszéljünk. (Az utómunkák pedig külön téma, és itt sem a fényképezőgépek javára)
A komolyabb amatőr filmesek videokamerát használnak, és nem poénból. A filmeket sem fényképészek forgatják. Vannak nekem dslr, milc fotógépeim és videokameráim is. Nem a levegőben beszélek, tudom melyik mit tud.
Ez csak ilyen elb*szott magyar vlogger/youtuber trend, hogy fényképezőgéppel videózunk. Olyanok is...
Akik valóban értenek a filmezéshez, legyen szó amatőr kisfilm, videoklip, reklámfilm, útikalauz....stb. azok VIDEOKAMERÁVAL dolgoznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!