Vannak csúcsmobilok kameráitól sokkal jobb felvételeket készítő kompakt (zseb-kompatibilis) fényképezőgépek? Ezekből melyek az esőnek és kisebb leejtésnek ellenálló modellek?
a víz és leejtés elleni védelem mindig lutri. valamekkora behatás tompítására fel tudják készíteni a gépeket, de minden ilyet nem tudnak megelőzni. különösen olyan finom mechanikus szerkezeteknél, mint egy fényképezőgép.
a vízállóságra is ugyanez igaz. valamennyire egy darabig vízálló. de a tartós használat során a vízállóságot biztosító szigetelések is elhasználódhatnak. az ütések hatására a szigetelés is sérülhet, szétrázódhatnak az alkatrészek, így már beszivároghat a víz és kárt okozhat. ezért sem vállalnak felelősséget a vízállóságért.
illetve az sem mindegy, milyen szintű vízállóságra fejlesztenek egy szigetelést. csak fröcskölő vízre, vízben állásra, vagy nagyobb mélységben komolyabb víznyomásra. na meg ezek mennyi ideig tartó elviselésére.
a legtöbb eszköznél csak időjárás állóságra fejlesztenek, ami annyit jelent, hogy ha elkezd esni, akkor még van egy kis időd eltenni, de ha esőben tartósan fotózol, akkor sem garantált, hogy bírni fogja.
a vízállóságot is csak max. 1/2-1 óra víz alatt töltésre szánják, de ha ennél több ideig teszed ki a víznek, akkor átjuthat a szigetelésen és még a vízálló eszközök leírásában is ott van, hogy ha beázik, az nem garanciális probléma.
a kimondottan tartós víz alatti, búvárhasználatra, szánt eszközöket jóval komolyabb vízzáró szigeteléssel látják el, de ezeknek a mérete is jóval nagyobb és különös gonddal kell őket kezelni, karbantartani, pl. a szigeteléseket rendszeresen ellenőrizni, akár cserélni is kellhet, hogy a garantált vízzáróság megmaradjon.
Alapból a fénykéoezők átlag megapixel száma 24, vagy 16körül van.
Profi, félprofi apsc vázakat ajánlom ha dslr-t veszel a kissebb tükörrendszer kevésbé sérülékeny.
Ha milc, akkor az olimpus rendszerét, az időlyárás álló darabok elég komolyak.
FONTOS!!!
Egy gép csak annyira cseppáló, időjárásálló, amenyire a rajta található obiektív is az.
Bár cseppálóságról beszélünk ez nem nyújt teljrs védelmet. Érdemes eső ellen kiegészítőket venni, de egy kivágott zacskó is megteszi.
Vizesen nem ildomos elrakni és a fényképező táskába vízelnyelő drazsét érdemes belerakni.
Vannak kifejezetten búvár kiegészítő burkolatok, ezek kb anyiba kerülnek mint a gépváz.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!