Lehet egy nagymama kerdes?

Figyelt kérdés
Vettem egy fenykepezogepet, de a csomagban nincs USB kabel amivel osszekothetnem a laptopommal, hogy atvegyem a kepeket. Van egy bemenetel a gepem oldalan ahova pontosan befer a memoriakartya. lehet hogy igy vehetem at a kepeket a fenykepezo geprol a laptopra? Nem akarom kibontani es kiprobalni, mert igy meg visszavihetem az uzletbe.Annyi a kerdesem, hogy elkepzelheto, hogy a memoriakartyat kell direkt a laptopba tenni a transzferalashoz?

2020. szept. 22. 05:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen én is úgy szoktam
2020. szept. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Morzsi007 ***** válasza:
84%
Az a leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás, ha kiveszed a kártyát és beteszed a laptopba.
2020. szept. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sd kártyának hívják, azon tárolódnak a képek és laptopok nagyrészébe van sd kártya olvasó :)
2020. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Valóban a legegyszerűbb, ugyanakkor egy veszélyforrás is: egyrészt az ember óhatatlanul összefogdossa a kártya érintkezőit, és az idővel korrodálódhat; rossz, bizonytalan érintkezéshez, végül a kártya halálához vezethet. Másrészt az állandó cserélgetés könnyen vezethet sérüléshez: a fényképezőgép kártyafedele letörhet, amíg kinyitva leteszed az asztalra, hogy gyorsan átmásold a képeket (nem, te soha, nyilván). Véletlenül fordítva tolod be a kártyát, megnyomod, sérül, stb.

Ilyen szempontból sokkal kényelmesebb és biztonságosabb a kábel. Nem kerül sokba, még ha ki is spórolták a dobozból, megéri.

2020. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Minden gépnek alaptartozéka az usb kábel, ha wifi-s is akár.

Nem írod, milyet vettél, de a neten a típusa alapján vagy akár a dobozában a leírásban is megnézheted tartozék e a kábel.

Jobbára bármely usb kábellel működnek.Panasonicnál tapasztaltam egyediséget egyszer.


Nézd meg a gépen az usb méretét.Jobbára usb mini féle lesz:


[link]

2020. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ponstos tipus kellene, leeht wifis es nem is kell kabel
2020. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Morzsi007 ***** válasza:
74%
Ha sokat dugdosod a kábelt az aljzatba, akkor meg a csatlakozó fog tönkremenni nem mellesleg itt is töltöd. Mire az érintkezők korrodálódnak a kártyát kidobhatod. Én még olyat nem láttam, persze nem az érintkezőt fogdosom. ;)
2020. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Háromnapos versenyekre jártam úgy, hogy vagy 7 db kártyát használtam naponta (este mindig laptopra írva), és ezt hosszú éveken át, egész nyáron. Sosem volt bajom kártyafoglalattal. Érintkezőket az ember egyszer fog meg egy életben, utána már tudja, hogy melyik égtáj felől kell hozzányúlnia. Fordítva meg nem nagyon lehet betenni, ha az embernek csak egy gépe van.
2020. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem sokat tapasztaltam ebből az érintkező-korrodációból, amit #4-es írt, még úgy is, hogy amúgy elhiszem, hogy van valóságalapja. Van több SD kártyám is, de fotózáshoz valamiért mindig ugyanazokat használom. Konkrétan van egy Sandisk, ami legalább 4-5 éves, 3 fényképezőgépben is "lakott" már, több tízezer expo, folyamatosan ki-be vettem, tavaly egyszer még mosógépben is kimostam (benne maradt a zsebemben, de még adatvesztés sem történt). Még ma is használom, csak az utóbbi időkben kezdett el hülyéskedni, hogy a f.gép nem ismeri fel először, csak másodszor. De nem gond, mert egy Sony-t használok tartaléknak, azzal 8 éve semmi gond.


USB-aljzatot viszont már b*sztam tönkre, nem is egyet, mindig csak egy rossz mozdulattal. Ha választani kell, én az utóbbit kevésbé preferálom.

2020. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gyerekek, teljesen felvilagositottatok, koszonom, Nagymama
2020. szept. 22. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!