Új fényképezőgépet szeretnék vásárolni. A legjobb árat egy apróhirdetésben találtam. Kb 15%-al olcsóbb mint a legjobb ár. Új, garanciás. De áfás számla helyett adásvételi szerződést kapok. Az eladó szerint "az a garancia is". Ez így van?
Heló!
Szóval magánszemélytől vásárolnád? Ha igen, én a helyedben nem kockáztatnék, maximum ha olyan oldalon vásárolod, mint mondjuk a Vatera. De még így is necces a dolog, mert a boltban sokkal könnyebb elintézni egy "9 hónapja megvan, egyszer csak ez meg ez lett a baja és nem az én hibám" dolgot, mint egy magánszemélynél, akire semmi felelősség vagy csak minimális vonatkozik.
Szerinte az garancia is???
Még a lapon sincs a "garancia jegy" szavak sorozatszámmal s ilyesmi???
Ha te erre vevő vagy, akkor szeretnék tőled hitelt felvenni s adok "garanciát" a visszafizetésre ígérem:DDD
Kb ennyit ér az egész...
Esetleg, ha egyéni vállalkozó s ő intézi a garit, úgy hihető, de ugye akkor a cuccod kiküldi külföldre vélhetően, ahol vette occón s még akár örökre is...megagáz.
Fejhallgató outlet néven volt egy weblap. Hasonlókat mondott. Semmi szavatosságot nem adott, 20%al adta olcsóbban, de soha el-nem-adott, használt, hibás eszközöket.
Aki bedőlt, sok pénzt adott neki a semmiért.
Írhat az adásvételi szerződésbe 1 év jótállást. De azért egy jónevű cég jótállásában sokkal jobban lehet bízni, mint egy magánszemélyében.
Tipikusan azt árulják ennyivel olcsóbban, amit nem hazai nagykerből szereznek be, hanem Kínából.
Beleírja. Ezzel semmilyen kockázatot sem válla. Pár tízezres hibát még lehet hogy javítana is, üzleti presztízsére adva. Drágábbat persze már nem.
"Internetes vásárlás során, magánszemélytől vásárolt termékekre nem terjed ki a fogyasztóvédelmi törvény hatálya."
20 év körüli egyetemisták keresik ezzel pármilliós tőkéjük tizedét havonta.
A módszerük csak annyi, hogy úgy rendelnek Kínából, hogy minimális eséllyel akadjon fenn vámon. Pl. az olyan küldeményeket, amik tengeri úton Rotterdamban lépnek az EU területére a holland vámhatóság vámkezeli, ott a feladó értéknyilvánítása szerint vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemények szúrópróbaszerű ellenőrzése szinte nulla.
Aki ezzel foglalkozik nagy kockázatot nem vállal. A váminformációs rendszerben csak annak van nyoma, hogy évek óra minden hónapban rendelt pár tucat 22 euró alatti árút Kínából.
Olyan kell, aki hosszú távra tervez, az nem teheti meg, hogy valaki szétkürtölje, hogy ne vegyenek tőle eztán semmit.
Volt már itt szó például Fotoptixról, aki szintén megkapta az irigykedő-gyűlölködő szövegeket, konkrétumok nélkül, meg volt több, aki írta, hogy korrekt partnernek találta.
7
Azért fotoptix is ad el kifényesített szemetet apró hibákkal.
Persze, lehet mondani azt, hogy "nem vette észre"...
S mint tudjuk a nepper-kereskedők sosem tesztelnek semmilyen használt-beszámolt-javított holmit le 100%-ban, mert nincs idejük rá.
Ad garit a holmikra sokszor, de kifogást is talál, ha nyűg-költség vele foglalkozni.
Az a gond, hogy a vevők jelentős része laikus, így a véleményük sem mérvadó, mert "juj, de szép fénykép!"
Néha találni dead pixelt s egyebeket is...stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!