Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri 8 éves fényképezőgépet...

Megéri 8 éves fényképezőgépet használtan vásárolni?

Figyelt kérdés

Találtam egy Canon eos 6D típusú full frame dslr gépet egész jó áron, viszont a gond csak az, hogy ezek a gépek 2012-ben jelentek meg tudtommal. Szép karbantartott állapotban van, bár ez a 8 év nekem soknak tűnik.

Mit gondoltok?



2020. ápr. 26. 15:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#5


Full frammel sem tudod kiküszöbölni a zajosodást de alacsonyabb lesz a zajszint az tény



Persze annak ára lesz mind ami a gépet és mind ami az obikat illeti.

2020. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

#11



Pláne hogy egy 4/3-os gép RAW fájlok esetében is hatékony zajszűrést végez hosszú záridő esetén.



Tehát zajszint esetében nem is biztos hogy lesz különbség a végeredmény tekintetében

2020. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
700 eurónál jóval olcsóbban rossz fényviszonyok mellé tudsz venni egy APS-C vagy 4/3 gépet fényerős obival. Vagy kompaktot, Panasonic LX100-at vagy LX15-öt.
2020. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Rossz fényviszony az nem azt jelenti, hogy a F2 vagy F1.8 fényerejű objektívek lehet aps-c-val fotózni. Hanem azt, hogy az FF-en is feltekered az ISO-t 25600-ra.
2020. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

@Sztrogoff

Viszont akkor feltételezzük, hogy a kérdezőnek a 6D-hez eleve van/lesz fényerős obija (a filléres 50 mm f/1.8 csak állványról játszik). Mert ha rnnyiért megveszi a 8 éves gépet és kitobival használja, akkor a lehetőségeihez képest nem a legjobbat választotta.

2020. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Nekem is 2011-ben kiadott gépem van,de az egy Canon 600D.

Igazából nem tudom hány évvel ezelőtt volt vásárolva,de én meg vagyok az árához képest elégedve vele.Egyetlen egy hibája van,valami miatt kb 3 darab pixel darabka piros...Nem örülök neki,de eltüntetni eltudom őket.Egy évnél több ideje nálam van és csak ez az egyetlen problémája

És nem mellesleg nagyon olcsón vettem.

Szóval jól nézd majd meg(ha meg nem vetted meg),hogy az oldalán a “gumis” részek mennyire épek,úgy az egész minden,mert kicseréltetni azt drágább

Na meg a markolat állapotát is vedd figyelembe,kopások meg igazabol csak esztétikai hiba de mielőtt megveszed jól nézd meg.

Én nem tudtam ezekről a pixel hibákról,nem hibáztatom a volt tulaját..valószínű ő észre sem vette volt,ha meg tudta és nem figyelmeztetett akkor szégyellje magát :D

2020. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Viszont akkor feltételezzük, hogy a kérdezőnek a 6D-hez eleve van/lesz fényerős obija"

Azt nem tudom, mi volt érthetetlen az írásomon, hogy pont az ellenkezőjét deriváltad ki belőle, mint amit jelenteni akart. :D Én, elképzelésem szerint azt írtam, hogy a rossz fényviszony azt jelenti, hogy szükség van alapos feltekerésére az érzékenységnek, amikor is az APS-C meg elvérzik. Pontosan, hogy azt írtam, hogy a rossz fényviszony nem azt jelenti, hogy az APS-C-re feltűzve egy nagy fényerős objektívet, lehet 800-as ISO-val vidáman lövöldözni.

2020. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

@Sztrogoff

Furcsa, mret amit meg most írsz, az alapján te nem értetted, amit írtam. Te ezt írtad:


"Rossz fényviszony az nem azt jelenti, hogy a F2 vagy F1.8 fényerejű objektívek lehet aps-c-val fotózni. Hanem azt, hogy az FF-en is feltekered az ISO-t 25600-ra."


Én meg írtam, hogy ezzel feltételezed, hogy a használt full frame gép mellé lesz egy fényerős obija. Mert ha nincs, hanem csak f/3.5-es, akkor ugyanott van, mint APS-C-vel egy fényerős obival, ha azzal fel kell nyomni az ISO-t 25600-ra, akkor APS-C + fényerős obival is megoldja, ha meg ez sem elég, akkor meg FF + fényerős obi kellene.

2020. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Felhasználóra válogatja, de 10 éves canon 50d, 7d, 5d2...stb is máig működnek remekül normális kezekben.

Elsőre sok a 8 éves életkor, de amiket manapság újként adnak 170e ft-ért ( most e körül repkednek a 6d gépek ), inkább ceruzát veszek rajzolni:) Egy műanyagos nyikli nyakli...csicsa funkciókkal.

Mondjuk a 6d az olyan "valami" gép ,mint fényképező számomra és a 4000-es záridő meg 1,4 obiknál napfényes időben vicc.Persze, ki és mire akarja használni a gépét, de nd szűrőzhet is akár.

Ha meg éjjeli képeket akar állványról mindegy az obi fényereje, mert egy képen látszódjon már minden élesen és így el is érünk F11 körülire és iso100-400 közé.Lehet 1-4 percig is exponálni...akár vagy tovább a minimális-járulékos zajért.

F1,4 obival iso 10-20 ezren nem látom értelmét a képeknek, egy életlen kása az egész.

Én inkább az 5d 2-3 vonalat ajánlom, mint 6d-t.

Egy jópofa teszt:

https://www.youtube.com/watch?v=RCT-YMgjm9k

2020. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"F1,4 obival iso 10-20 ezren nem látom értelmét a képeknek, egy életlen kása az egész."

Még ez a szerencse, hogy van, aki másképp gondolkozik, különben sosem készülnének képek előadásokról.


"Én inkább az 5d 2-3 vonalat ajánlom, mint 6d-t."

Az 5D mark3 az pont kétszer annyiba került, mint a 6D, s ez az arány ma is megvan, bár abszolút értékben zsugorodott. A drágább gép meg néha valóban csak jobb valamivel, mint az olcsónn.

2020. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!