Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri 8 éves fényképezőgépet...

Megéri 8 éves fényképezőgépet használtan vásárolni?

Figyelt kérdés

Találtam egy Canon eos 6D típusú full frame dslr gépet egész jó áron, viszont a gond csak az, hogy ezek a gépek 2012-ben jelentek meg tudtommal. Szép karbantartott állapotban van, bár ez a 8 év nekem soknak tűnik.

Mit gondoltok?



2020. ápr. 26. 15:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem írod az elvárásaidat, nem írod az árat, tehát nem lehet válaszolni.
2020. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Egy 8 éves gép elektronikusan és szoftveresen full elavult.


De azt sem írtad hogy hány száz ezer expo van benne...

2020. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
30000 az expo és 700 euró az ára
2020. ápr. 26. 15:27
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiért újat vennék alacsonyabb kategóriában.



Megfogalmaztad az okát amiért full frame szenzort akarsz?


Vagy csak az a menő?

2020. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék full frame gépet, mert ha sötétben, este fotóznék, rosszabb fényviszonyok között a kissebb apsc szenzor miatt zajos lenne a képek túlnyomó része, mert ugye az apsc szenzor kissebb mint a full frame. Viszont a full framemel ezt ki lehetne küszöbölni.
2020. ápr. 26. 15:41
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vót haddém ödévig, szerettem is, meg nem is. Amit nem szerettem benne, az egyedül az autofókusz volt. Mozgásfényképezésben nem nagyon jeleskedett.

Érdekes módon a leszármazottjának meg nem lett jobb a képminősége. Meg mintha az autofókusza se, de ez utóbbira nem tudok megesküdni. Más szolgáltatásai meg nem érdekeltek annyira.

Ami a régiséget illeti, két dologra hívnám fel a figyelmedet:

1. Azért mindig van fejlődés, és nyolc év alatt sok minden fejlődhetett. Pláne, hogy a 6D akkor sem volt csúcs gépezet, mikor kijött, egy szándékosan gyengének dizájnolt első olcsó full-frame gép az.

2. Nekem az a tapasztalatom, immár 20 évnyi olcsóbb elektronikus ketyerehasználat után, hogy ezek egyszer nem kelnek fel. Walkman, MP3 lejátszó, CD lejátszó, időjárásállomás, fényképezőgép... egyszer megdöglik. Canon DSLR-ből kettő halt meg a következő tulajdonosoknál (jól szolgált élet után, de mondjuk egyik sem volt nyolc év). Szóval akkor vegyél, ha tudod magadról, hogy elviseled azt a rizikót, hogy három havi használat után eláshatod. Van, aki ezt nem tudja felfogni, hogy az olcsóságnak ez a kockázata, örül, hogy olcsó, elvégre neki ez jár,és ha a gépezet beadja a kulcsot, akkor a következő 25 évben erről panaszkodik minden szembejövőnek, elvégre neki ez nem jár.

És a harmadik a kettőből: utána kell nézni, lehet-e még zárat kapni hozzá.


Én olyan 100-120 körül nevezném jó árnak az árat.

2020. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Világos és kielégítő válasz.

Köszönöm szépen :) azt hiszem nem igazán viselném el, ha akár 3 hónap akár 2 hét után mondaná fel a szolgálatot... :/

2020. ápr. 26. 15:49
 8/23 anonim ***** válasza:

Sokáig írtam... Mert közben kerestem egy almalevet a spájzban. :D 700 euro? Az sok. Noha a 30e expo meg egyáltalán nem sok. Nem olyanra írtam a 120-at.

Hát igen, én is a sötétben fényképezés miatt vettem a 6D-t. Arra a full-frame a jó. Bár az, hogy nem kéne utómunka a zaj miatt, az naiv ábránd, a full-frame csak kevésbé zajos, mint az APS-C.

2020. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kezdésnek játszadozni,hobbi felhasználásra ez az egyetlen olcsó opció, ha ilyen régi gépet veszel. Szóval megéri, mert nincs más lehetőség...
2020. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
8 éves gép full elavult lenne? Hát nem tudom. A mai napig használok másodvázként egy Nikon D7000-et, ami 10 éves és kicsit sem érzem elavultnak a D7200-asomhoz képest. Annyi, hogy nem annyira kényelmes a fogása (nehezebb is kicsivel) és magas ISO-n zajosabb képeket produkál, de egy full kezdő igényét teljes mértékben lefedi még így is.
2020. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!