Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok egy kezdő fotósnak? Milc, vagy dslr, esetleg bridge?

Figyelt kérdés

Nem akarok háborút kirobbantani, a külömböző kasztokra szakosodottak között. Csak próbálnék elindulni valamilyen úton.

Kb 150 max 200 ezret szánnék rá. Tetszik a sony a600, bár kicsit aggaszt az hogy nem érintős a kijelzője illetve, hogy lassan menti a képeket. A canon dslr-je a 2000D is nagyon tetszik például. Melyik érné meg jobban hosszútávon? És stb....



2020. ápr. 21. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

ha komolyan akarsz fotózni, akkor csak a dslr


erről nem érdemes vitát nyitni

2020. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon mindig az éri meg, amire szükséged van (lehet épp milc is, nem mindenre a dslr a legjobb).

Mivel - látszólag - fogalmad nincs, mire van szükséged, szinte biztos, hogy bármit választasz, mellé lősz vele. Épp ezért érdemes talán valami olcsót választani, amin elkezdesz tanulni, és majd idővel (ha nem unsz rá két hónap után) rájössz, mire is van szükséged.

2020. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

i gaza van #2-esnek, de megfordítanár: amíg nem tudós, mire van szükséged, addig bármi jó lesz és majd amikor elkezdenek kialakulni az igényeid, akkor kezd kevés lenni egyik vagy másik gép.


hogy telefon, kompakt, bridge, MILC, vagy DSLR az csak technológiai különbség, ami persze befolyásol bizonyos dolgokat, de messze nem számít olyan sokat, mint amekkora ügyet sokan csinálnak belőle - pláne egy kezdő fotosnál.


én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2020. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen a válaszokat, kedves #3 válaszadó, ennek megfelelően fogok cselekedni. :)

Köszönöm :)

2020. ápr. 22. 10:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami belépő kategóriás DSLRben gondolkodsz KIT obival akkor pláne ne tükröset vegyél!


Nézz körül a MILCek között! Javaslom tekintsd át az objektív árakat is. Az egyes márkák között óriási különbségek lehetnek.

2020. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#3 mindig jókat ír. Főleg, amit az elején, hogy hát ezek csak fényképezőgépek, nem pedig a Mátrixbéli színes kapszulák. Ugyanakkor tudjuk, hogy a festők is igen nagy erőfeszítéseket tettek a megfelelő vászon ,festék, ecset beszerzése érdekében, mint ahogy például valamelyik magyar kalandregényíró is egy oldalt nyavalygott anno még az írott sajtóban a szövegszerkesztővel kapcsolatban. Az, hogy Hoyle vagy Asimov (nem emlékszem, melyik) egyik könyvének végén leírta, hogy ezt milyen szövegszerkesztővel írta, és a kiadóval a javasolt változtatásokat milyen műholdas kapcsolaton át intézték, az inkább tán reklám. Aztán van ahol a szerkezet még többet számít. Azért jelentek meg mondjuk 2000-2010 között a nagy sportesemények fotósairól olyan fotók, melyeken a 80-90 %-uk Canonnal nyomul

[link]

mert a DSLR volt elég jó a mozgásfényképezéshez, és ezen belül a Canonnak volt a sporteseményekhez megfelelő autofókusza. Például.


Hát, a bérlettel kapcsolatban azt tanácsolnám, hogy ahhoz előre alaposan fel kell készülni, mit is akarok megtudni, mert a bérlet ahhoz nagyon drága, hogy már ketyeg, és az ember a használati utasításban akkor kezdjen fejet vakargatva keresni a bekapcsolásról információkat. Kauciót nyilván csak a milliós gépnél kell félmilliós értékben lerakni.

2020. ápr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

"Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

#3 mindig jókat ír."

#3 ugyanazt a hozzászólását másolja minden "mit vegyek" kérdéshez. :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenyke..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__9..

2020. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A sony a6000 jó kis gép, mert nekem is az van! :) De egy Nikon vagy Canon még jobb, mert az nincs nekem. :( Hülyeséget félre téve, én soha nem mertem senkinek konkrétan márkát, tipust ajánljani senkinek semmiből, mert mi van, ha neki épen nem.válik be? Azt javaslom, hogy nézzen teszteket,árakat magáról gépvázakról, kiegészitőkről és aszerint döntsön, ami neki tetszik, és a pénztárcája is bírja!
2020. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Jelenleg ha kamerát veszel a milc a legjobb választás, azonos szenzorméreten olcsóbb, és modernebb technológiát kapsz, könnyebb vázzal.

Objektívek terén bár nem olcsó, és a választék is kevesebb, de akis bázistávolság miatt, adapterrel a régi dslr, slr objektíveket is használhatod.

Ez olcsóbbá és sokszínűbbé is teszi a gép használatát.

Manuális élességálításnál a milcek többségén elérhetőa focus peaking fungció, ami hatalmas könnyebbséget jelent.

A sony A6000-res szériát ajánlom ezen az áron, de picit drágán már ott van az A7 széria első generációja.

2020. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Milc választása esetén ne felejts el külön hátizsákot venni a legalább 10-12 akkumulátornak amit egy egy napos túrára magaddal kell vinni, és nem árt ha megtanulsz az állatok nyelvén, hogy meg tudd kérni őket, álljanak meg, míg a géped élességet állít. ;)
2020. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!