Milyen fényképezőgépet ajánlanátok kezdő fotósoknak?
Figyelt kérdés
Olyanokat amik még árban is tűrhetőek. Nézetem egy párat itt-ott, de inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi!
Illetve ha van valami tippetek kezdő fotósoknak, azokat is szívesen fogadom!
2020. ápr. 1. 21:18
1/7 anonim válasza:
Sok mindentől függ. Először is tudni kellene mire szeretnéd használni, azután meg hogy mennyi a keret.
2/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen mindenre ami megtetszik, de főleg tajképekre.
A keret pedig olyan 150.000 maximum
2020. ápr. 1. 21:46
3/7 anonim válasza:
Panasonic FZ300 mindenre jó kezdőnek.
4/7 anonim válasza:
Nekem Nikon Coolpix B600-om van, és imádom. Ez az első fényképezőgépem, és a legnagyobb kincs.
5/7 anonim válasza:
A modularitás a kulcs ahhoz, hogy ha később már több tapasztalattal rendezel és komolyabban érdekel a téma, személyre szabhasd a géped. Ha tükörnélküli gép érdekelne, a Sony A5100 + 16-50 es gép-lencse kombó eléggé jó választás lenne, 150 alatt van. Ha a tükrösök érdekelnek, akkor Canon EOS 2000D + 18-55mm IS II, illetve én is ezt választanám, nagyon jó kis gép, pláne ennyiért. Mindkettő 150k alatt van, ha akcióson találod őket, akkor a kereteden belül vehetsz egy normális állványt esetleg, nameg gyors memóriakártyát, stb.
6/7 anonim válasza:
#5 a legrosszabb berendezkedni egy bajonettre, egy vázra... kezdőként legalábbis. Vagy nagyon jól kell megválasztani (ehhez meg már képbe kéne lenni, amit ugye még nem tud) a rendszert, vagy pedig gazdagnak...
Szóval én még mindig azt mondom, vegyél egy JÓ bridge gépet és tanulgassál, majd rájössz mi tetszik jobban, melyik része a fotózásnak, és később építesz köré egy rendszert, olyat amire szükséged is van ténylegesen.
7/7 anonim válasza:
Pont azért javasoltam neki az EOS 2000D t egy képstabilizációs zoom lencsével, mert ez egy közismert/közkedvelt gép-lencse kombó a belépő kategóriában. A Canon a legnépszerűbb márka a világon, az EF / EF-S bajonett pedig elérhetővé teszi számára a legszélesebb lencseválasztékot. Ha 150k ért vesz egy all-in-one gépet fix lencsével, hiába tanul meg rajta fotózni, később megint ennyit, vagy még többet kell majd kiadnia egy normálisabb gépért. A 2000D szerintem egy jó választás, ha betanul a kérdező és "kinövi" a zoom lencsét, nem kell jobb gépet vennie, elég egy vagy több lencse, mármint a normális kategóriából, nem pedig a "kit" szegmensből. Ha már tanulásnál járunk, akkor ennyi erővel egy 40 ezres gép tökéletesen megteszi, sőt egy mobillal is kitanulhatja a részleteket. Megspórolja a pénzt, illetve tehet is hozzá, és később kedvére választ majd, amikor jobban benne lesz a témában. Alapjába véve 3 főbb tulajdonságát kell megismernie a kérdezőnek, a többi a fotóson múlik. Záridő, rekeszérték és fényérzékenység. Ezekhez pedig kétlem hogy eleve kellene "tanuló gép". Én egy Canon EOS 4000D vel kezdtem, amikor megismertem a hátrányait és többre vágytam, váltottam egy Sony Alpha 7 re, és azóta is ez van nálam, nem érzek semmiben hiányt. Néha kicsit fáj a max 25600 ISO, asztrofotózásnál egy teleobjektívvel nem ártana, pláne ha annak rossz a rekeszértéke, hisz így nehezebb célra állni, de nem vészes. Minden másban megfelel. Szóval alapból én tanulásra gépet nem nagyon javaslok, az alapok még mobillal is meglesznek. Ha már gépet vesz és rá is szán 150k körül, akkor már egy normálisabbat és azzal jól el lesz később is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!