Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha szemüveges vagyok (erős...

Ha szemüveges vagyok (erős -), akkor ha keresőben nekem éles a kép, akkor maga a fénykép lehet hogy nem lesz az?

Figyelt kérdés
Mert ugye én a rossz szememhez főkuszálom, ami a filmre elvileg annyira eltolva fog érkezni, nem? Bocsi ha hülye kérdés, igazából most akarom elkezdeni.

2020. jan. 3. 01:47
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Géped típusa?
2020. jan. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Canon EOS 50E
2020. jan. 3. 02:21
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Lehet hozzá dioptriás lencsét kapni:

[link]

2020. jan. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát akkor jogos a félelembem, és ha szemüveg nélkúl fókuszálok manuálisan, akkor nem lesz éles az elkészült kép?
2020. jan. 3. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kontaktlencsével jól látok mindent, mégsem tudom megállapítani, hogy a keresőben mely részek élesek és melyek nem. Főleg, ha szűk a rekesz.


Nagyon csalóka tud lenni, mert olyan kicsi a látott kép, hogy nem érződik rendesen. Ezért találták ki az ún. focus peaking-et, ami fehérrel megjelöli a fókuszban lévő részeket. Keresőben ugyan nincs ilyen, de szinte biztos vagyok benne, hogy az 50D-ben is van egy kör alakú fókusz visszajelző, ami felvillan, ha _valami_ fókuszban van. Manuális módban ezt kell figyelned! Sőt, a legtöbb gép még azt is jelöli valami módon, hogy merre kell elforgatnod a fókuszgyűrűt, hogy fókuszban legyen a kép.

2020. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 3. 21:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy 50E, nem a digitális 50D-ről van szó. Viszont eye tracking pont segíthet ebben, mert akkor a megfelelő helyre, de automatikusan lövi be. Csak nem voltam benne biztos, hogy ez valódi probléma.
2020. jan. 3. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a gép már nem a manuális fókuszálásra lett dizájnolva. A minden más (törőék, mikroprizma...) nélküli mattüvegnél az élességállítás sosem volt egyszerű, azokkal a gépekkel kétszer-háromszor ide-oda tekergetve próbálta meg az ember eltalálni, hogy melyik a legélesebb kép állása. Eben az időszakban is a Canon egyszámjegyű gépeinél - de nem csak az 1-esnél, hanem a kevésbé csúcsmodell 5-ösnél is - már lehetett dioptriát állítani a keresőben (no meg mattüveget cserélni, akár nyolcféle változatra).
2020. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor az AF et fogom leginkább használnk
2020. jan. 4. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
#7: Bocs, benéztem a modellt.
2020. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!