Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tervezem, hogy veszek jövőre...

Tervezem, hogy veszek jövőre egy fényképezőgépet, Sony Alpha 6000-esre gondoltam. A készült képeket milyen módon lehet később visszanézni, tárolni, illetve milyen egyéb költségek várhatóak azután, hogy megveszem a gépet? Lencse, stb.

Figyelt kérdés

2019. dec. 15. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Elsőre egy manuális beállítási lehetőségekkel is rendelkező kompakt vagy bridge gépet vennék, nem rögtön egy cserélhető obis géppel kezdeném a fotózással való ismerkedést.
2019. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, esetleg tudsz ezzel foglalkozó szakoldalt ami megbízható?. Egyébként tényleg laikis vagyok még a témában, de megvan bennem az érdeklődés ezzel kapcsolatban.
2019. dec. 15. 21:36
 3/13 A kérdező kommentje:
* laikus
2019. dec. 15. 21:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen módon lehet a képeket tárolni? Átrakod őket számítógépre pl. Egyéb költségek? Ez az igényeiden múlik, melyik ága érdekel a fényképezésnek. Lehet rá költeni egyébként, különböző objektívek, külső vaku, pót akku, ilyen-olyan átalakító gyűrűk stb.
2019. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A természetfotózás, az erdőket nagyon kedvelem.
2019. dec. 15. 21:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából olyanra is gondoltam a képpekkel kapcsolatban, hogy a laptopom és a tv-m is 1080p-s. Szóval, ha esetleg máshogy tárolja a gép a képeket, más felbontásban akkor felesleges esetleg drágábbat vennem, ha nincs megfelelő megjelenítőm hozzá.
2019. dec. 15. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a pixinfo.com oldalt. Az index.hu fotós mellékleteként indult, de aztán a saját lábára állt. Rengeteg cikk, gépteszt, miegymás.
2019. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

keress rá, hogy fotózás alapjai, bevezetés a fotózásba. rengeteg anyagot találsz róla magyarul is a neten.


általában ezeket szokták itt linkelni:

[link]


[link]


van egy csomó féle könyv is ebben a témában, érdemes lehet egyet elolvasni, hogy képbe kerülj, valószínűleg egy könyv nagyobb alapossággal leír minden tudnivalót

2019. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szerientem az a6000 bár elég régi gép, elég jó kezdésnek, hogy ismerkedni tudj a komolyabb funkciókkal és a cserélhető objektív is toávbbi fejlődési és kísérletezési lehetőségeket kínál - mindezt elég jó áron is. elég sok mindent meg lehet tanulni egy kompakton, vagy akár mobilon is, de egy komolyabb gép több lehetőséget nyújt, ha igazán fejlődni és tanulni akarsz. az a6000 elég jó választás ehhez.

az egyetlen tényező, amin érdemes elgondolkodni egy komolyabb gép vásárlásakor, hogy vajon a mérete mennyire fog zavarni. bár az a6000 nem egy őrült nagy gép, de azért egy telefonhoz, vagy kompakthoz képest lényegesen nagyobb. sokan belefutnak, hogy lelkesen megvesznek egy komolyabb gépet, aztán meg nem viszik magukkal, mert utálják cipleni és aztán vagy lecserélik egy kisebb, könnyebb gépre, vagy fotóznak telefonnal, míg a komolyabb gép porosodik a polcon.


cserélhető objektíves gépre mindenképpen kell egy objektív, ez rajzolja a képet a gépben levő érzékelőre. általában valamilyen kit objektívvel együtt árulják a gépeket, de kaphatók objektív nélkül is. ha van hozzá valamilyen objektív akkor azzal már el tudod kezdeni a használatát. ha nincs hozzá objektív, csak a vázat veszed valahol, akkor mindenképp kell egy objektív is, anélkül semmire nem mész vele (olyan, mintha autót vennél gumik nélkül, vagy lámpát izzó nélkül).


mindenképp kell bele egy memóriakártya, amire a képek kerülnek. enélkül nem tudsz egyetlen képet sem készíteni. előfordul, hogy adnak hozzá ajándékba valamilyet, ez elég is lehet, hogy elkezdd használni, de ha semmilyen kártya nincs hozzá és neked sincs még semmilyen kártyád, akkor nem tudod használni a gépet. ezekkel a költségekkel érdemes számolni, de jó eséllyel találsz olyan ajánlatot, ahol objektívet és kártyát is adnak hozzá, így nincs velük külön költséged.


a képeket vagy egy kábellel a fényképőezőgépet számítógépre kötve, vagy a kártyát kivéve egy kártyaolvasóval tudod számítógépre tölteni a képeket. általában egy USB kábelt szoktak adni hozzá gyárilag, ezt nem kell külön megvenni. a kártyaolvasó mindig opcionális.


a digitális fényképeket általába számítógépen szokás megnézni és tárolni. ha nincs számítógéped, akkor macerásabbá válnak a dolgok. sok féle lehetőség létezik így is, de bonyolódik a történet.


a képeket meg tudod nézni laptopon (úgy láttam, az van neked is), sok féle okos tévé kínál erre lehetőséget, tableteken, léteznek digitális képkeretek is, illetve papírképet is nagyíttathatsz belőlük és albumba is rendezheted őket.


bár hallottam már olyanról, aki minden alkalommal új kártyát vesz, ha megtelik a memóriakártya és az eredeit kártyát teszi el, azon tartja a képeket. a fényképezőgép memóriakártyáját nem érdemes hosszú távú tárolásra használni. nem erre találták ki őket, műszakilag sem ez a legbiztonságosabb megoldás és nem is túl költséghatékony hosszú távon.


korábban CD/DVD-re volt szokás kiírni a digitális képeket, hogy ne a laptopon halmozódjanak, meg hogy legyen egy biztonsági mentés is róluk, ha esetleg a laptop meghibásodik. ma már olyan nagy méretűek a képek, hogy inkább merevlemezeken és mellette felhő tárhelyeken szokás tárolni. ha fontosak a képek, akkor érdemes minél több példányt, ninél több féle formában és hordozón tárolni, hogyha az egyikkel valami történik, talán a másik még megússza.


amit írsz, hogy a laptop meg a tévé Full HD, ezért nem érdemes nagyobb felbontást tárolni a legnagyobb butaság, amit csak el lehet követni. most még FullHD mindened, de pár év múlva már csak 4-8K készülékeid lesznek és ha gyengébb minőségben tartod meg a mostani emlékeidet, akkor később bánni fogod, hogy most miért butítottad le őket, pedig lett volna lehetőséged jó minőségben is megtartani.

a Full HD 2 megapixel felbontást jelent. a 4K kb 8 megapixel. a mai mobiltelefonok és fényképezőgépek mind 12-16 megapixel körül kezdődnek és 20-30 megapixelig mennek, amik nem extrém nagy felbontásúak, de 40-60 megapixel is egyre gyakoribb és elérhetőbb. 10-20 megapixelnél sokkal többre nem feltétlenül van szüksége az embernek hétköznapi dolgokra, de azért sokkal ez alá menni sem feltétlenül szerencsés. ha van egy géped x felbontással, akkor azt az x felbontást érdemes kihasználni.

2019. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a kimerítő válaszokat! A linkeket is végig fogom böngészni.
2019. dec. 16. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!