Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért jobb a fix a zoomnál...

Miért jobb a fix a zoomnál portréhoz?

Figyelt kérdés

2019. dec. 1. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ülöd meg a lovat.

Nem az van, hogy a fix jobb portrézni mint a zoom. Ez csak egy következmény.

Az van, hogy portrézni fényerős objektív való, hogy kis mélységélességgel tudj dolgozni, le tudd választani a témát a háttérről. Márpedig fényerős objektívet (f1.8 - f1.2) zoomal nem találsz, vagy csak extrém drágán, miközben fixben még megfizethetőek, köszönhetően a kevesebb alkatrésznek.

Ezen kívül általánosságban elmondható, hogy a fix objektívek - köszönhetően a kevesebb mozgó alkatrésznek, illetve a kevesebb optikai elemnek a fény útjában - alacsonyabb áron biztosítanak jobb képminőséget.

Tehát nem azért javasolt a fix portrézni mert az jobb lenne mint a zoom, hanem mert nem tudsz megfizetni egy jó minőségű, fényerős zoom objektívet (nem csak te, senki nem tudná, ezért nem is nagyon gyártanak).

2019. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2019. dec. 1. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fix kategória alapvetően sokkal jobb képminőségre képes mint a zoom kategória


Ha a változtatható gyújtótáv kényelmét választod fel kell adnod a minőségbol

2019. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nagyfater ***** válasza:
69%
Azért, mert a zoomos objektívek csak _egyetlen_ beállításban adnak optimális képet, a többinél - tehát feljebb, vagy lejjebb tekerve - elkezdenek torzítani, a végállásokban már gyakran bántó mértékben. Az optimális pontot nehéz eltalálni, mert az minden zoomos objektívnél más és más. A fix gyújtótávolságú objektívek ezzel szemben "alapból" az optimális képalkotásra vannak méretezve, ezért alkalmasabbak portréra, ahol minden részletnek pontosnak kell lennie a kép teljes méretében.
2019. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fix obi kiválasztásánál is érdemes azt figyelembe venni, hogy teljesen nyitott állapotában nem a legoptimálisabb a képe. Tehát ha úgy érzed hogy pl. egy 50mm-es objektívnél szükséged van az F2 fényerő adta látványvilágra, de a jó minőségre is, akkor F1.4-1.7 környékén nézegetni, ha belefér pénzügyileg. Egy 1.4-es lencse 2-őn már szép precíz képet ad az éles területeken. Én a Helios 44M-4 lencsémet általában berekeszelem mindig 2.8-ig.
2019. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyitott rekeszen tapasztalható lágyság nem csak a fixekre érvényes, hanem nagyjából mindenre. Általánosságban elmondható, hogy a teljeshez képest 1/3-addal behúzva kezdődik a jó minőség. 1/3-ad alatt azt értem, hogy a nyitott rekeszből 1/3-nyi átmérőt veszünk el. Túlrekeszelni sem érdemes, mert akkor a diffrakció növekszik meg. Kb F11-16 fölé már nem annyira jó menni.
2019. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. dec. 5. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!