Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan/mivel tisztítsam az...

Hogyan/mivel tisztítsam az objektívem?

Figyelt kérdés
Egy kis víz és műszálas kendővel letudható a dolog vagy kellenek ezek a drágább erre kitalált eszközök ? láttam ilyen lenspen cuccot is de biztosan szükséges az ?

2019. aug. 28. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak azok a szemüveg-törlőkendők, én azt használtam. Bevált maximálisan.
2019. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és vizet használtál tisztításhoz ?
2019. aug. 28. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szükség, ezek a kendők alapból nedvesítettek.
2019. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szemüveg-törlőkendők valóban jók. Csak tegyük hozzá a nedvesítetthez, hogy kis, feltéphető zacskóban vannak. Nehogy elkezdjen tűnődni, hogy egy lepedőnyi szarvasbőr hogyan lehet nedvesített.

Meg van nevesebb márka, meg van Aldis... Én azért a nevesebb márkát ajánlanám, ziher iszt ziher alapon, azt használtam én is (fejből nem tudom a márkát) - érdekes módon a műanyagba vasalt készlet, folyadék, fültisztító, papírzsepi, ecsetpumpa teljesen hatástalannak bizonyult.


Egyik kollégám, ki táncolt, mesélte, hogy jött az együttest fotózni egy hivatásos, és az egyik táncos, ki szintén fotózott, megkörnyékezte, hogy megkérdezhetem, hogyan tisztítja az objektívet, mert ugye van ez meg az, mire a fotós elővette a zsebkendőjét (a 60-asok végén vagyunk), ráköpött, és megdörgölte a frontlencsét, mondván: így, b*meg, így!

2019. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sima mikroszálas szemüvegtörlő is jó lehet, vagy akár ezek az Aldis szemüvegpucolók is, bár én azzal nem mernék próbálkozni.

Én Lenspen-t használok és azt tudom mondani, hogy nagyon megéri. Az tuti nem karcolja össze az objektívet és annyira azért nem drága. Én 3000-ért vettem.

2019. aug. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én azért a nevesebb márkát ajánlanám"

Müllerben lehet venni, és Zeiss van ráírva.


A mikroszálas is jó (egy fotós fórumon a fő javító guru egy ebay-es dolgot javasolt, négyfelé vágva lehet használni, olcsó és tökéletes szerinte - a zacskón a feliratban microfiber helyett mircofiber van :D ), meg a Lenspen is, én ezekkel már mind ráfaragtam, a nedves kendőkkel sosem (az elsőket még a szocializmus idején vettem Bécsben, feketén váltott sillingért, talán nem lett volna drágább új objektívet venni :D ).

Lenspent hordok, fotóstáskában állandóra, de új, és én a második használatnál már mindig megkérdőjeleztem magamba, hová lett a zsír? elég mélyre ment? :D

2019. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előtte szűrőbetétes pumpával mindenképpen fújd le jó alaposan mert ha apró (kvarcos) homokszem marad rajta akkor meg fogja karcolni.


Ha te nedvesíted a kendőt akkor használj desztillált vizet vagy alkoholt!

Utóbbi a legjobb erre.

2019. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!