Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi szabályozza a kocsik belső...

Mi szabályozza a kocsik belső világítását?

Figyelt kérdés
Gondolom, minden középmodern kocsiban van egy dobozka, amelybe belemegy áram, test, az ajtóktól, gyújtástól a jel és az szabályozza a belső világítást. A régiekben nincs ilyen (mert egyszerű ajtókapcsolók vannak csak), a modernekben meg az ECU intézi. Mi a neve ennek az egységnek (lehetőleg angolul), mert a bontóban tervezek kiszerelni egy ilyet bármilyen kocsiból, és beépíteni egy olyanba, amelyikben nincs. Interior light module esetleg? Egy átlagos kocsiban hol lehet ez az egység? Van valakinek konkrét tapasztalata?

2019. jún. 23. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg ezekre gondoltam. De nem fogok 80 dollárt fizetni érte, amikor egy bontóban 50 pennyért kiszerelhetem. Nyomozok tovább.
2019. jún. 23. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyit én sem adnék érte, egyszerűbb összerakni:

[link]

2019. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:
100%

Szerintem rossz irányba rohamozol, mert az autók elektronikája nem úgy épül fel, hogy minden funkcióra van egy külön egység.

Tehát nincs az autóban egy külön dobozka drótokkal ami csak a belső világítással foglalkozik.


Renault autóban pl. van egy "comfort modul" ami ezzel is foglalkozik, meg ezer mással, ajtózár, ablaktörlő stb.


Egy ilyet nehezen fogsz implementálni mert pontos dokumentációhoz szinte lehetetlen hozzájutni.

2019. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze utolsó, igazad van, de ezek inkább a mai autókra igazak, dívik az integrálás. De egy középrégi kocsiban még elképzelhető, hogy külön volt. De az sem baj, ha szerzek egy újabbat, s csak azt a funkcióit fogom használni, ami a belső világításhoz kell.

Sőt még azt is el tudom képzelni, hogy a régi kocsik relétáblájába volt beszúrva egy soklábú relé, ami az volt. Nyomozok még.

2019. jún. 23. 14:35
 6/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Nyomozz még, de szerintem a jó válaszokat már megkaptad, a komfort elektornikát beszerelni egy másik autóba nem lesz egyszerű, nem nagyon emlékszem hogy ezt láttam volna külön modulban bárol is.

Viszont megépítheted magadnak.

2019. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!