Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Eltört a laptopm képernyője -...

Eltört a laptopm képernyője - az adatok menthetők? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ráadásul nem biztos, hogy mindent szeretnék, ha látna a kollégám (céges laptop), ami rajta van. De a képernyő dérüléssel az adatok nem sérülnek, ugye?
2010. júl. 4. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd szervízbe vagy valami hozzáértőhöz, ezt ne te akard megcsinálni otthon szerintem, mégha írnak is megoldást.
2010. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a képernyőt le kell operálnod. van egy szalagkábel, az lehetőleg ki kell húznod a képernyőből, vagy az alaplapból.


ha a képernyőből húzod ki, vagy ha csak levágni tudod ollóval, akkor vizsgáld meg, hogy a szálak nem keresztezik egymást, és folyékony ragasztóval zárd le a végét, majd tekerd be celluxxal.


van a notikon VGA csatlakozó, arra köss egy monitort, és ugyanúgy használhatod, de egy fontos funkcionalitását elveszti: monitor nélkül nem tudod hordozni :)


ha nem szoktál otthon belezni és szétszedni gépeket, akkor feltételezem, hogy kézügyességed sincs, akkor csak szerviz jöhet szóba, ahol ugyanezt fogják megcsinálni, mint amit leírtam, és külső monitort fognak ajánlani.


ha nagyon fontos cégtitkok voltak rajta, akkor minimum, hogy a szerelés közben ott legyél, nehogy adatokat lopjanak!

2010. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

SZia!


Nagy valószinűséggel menthetőek az adatok.

De attól függ megsérülte az adathordozó a gépbe.

Viszonylag elég strapabíróan vannak beépítve de 100% nem lehetsz benne biztos.

Javaslatom az előttem szólóhoz hasonló szervíz vagy ismerős aki előtted lementi az adatokat.

Megpóbálkozhatsz egy monitort rádugni szerelés nélkül is.

Gondolom azért nem tört össze nagyon a gép csak a kijelző repedt vagy tört. Nem valószínű a zárlat.


Másik!

Az adathordozót nem nehéz kiszerelni ha félted az adatokat!

Szokott lenni egy szerviznyílás a HDD-nek (adathordozó) ált. 2 csavar lepattintod ki a HDD. és viszed szervízbe a gépet HDD nélkül h csaeréljék ki a kijezőt (Bár ez attól függ mekkora a sérülés) /és megíri-e megavítanivagy esetleg új.

Ha csak kijező csere és megéri akkor kicserélteted utána vissza a HDD és minden a régi!


Remélem tudtam segíteni!

2010. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lapika ***** válasza:

Hello!

Az adatok elvileg nem, ha csak a képernyő sérült. Szerintem úgy is megoldható az adatmentés, ha van a laptopon monitor kábelkimenet akkor csak rádugsz egy monitort, és van egy gombkombináció nállam (Fn+F10) ami a képernyőmódot állítja. Egy kis nyomkodás, és máris a monitor lesz az elsődleges vizuális kimeneti periféria.

És mehet külső merevlemezre minden ami kell.

Javítsatok, ha tévedtem.

Üdv Pali.

2010. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!