Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen újratölthető elemet...

Sztrecskó kérdése:

Milyen újratölthető elemet vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék a háztartásom környezet tudatosságát növelni azzal, hogy újratölthető elemeket használok. Elég sokfélét kapni, nem tudom, melyik márka milyen minőséget kínál. Szeretném, ha évek múlva is tökéletesen működnének az elemek és a töltő amit most megveszek. Eddig az IKEA a legjobb ötletem, mert az van, volt, és lesz is. :D A media marktban vagy best byte-ban állva elvesztem a sok elem között. Mit javasoltok?

2019. márc. 25. 07:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mit szeretnél tudni. A márka igazából tök mindegy, persze nem hátrány, ha valami ismert márkát választasz. A kapacitás is mindegy, minél nagyobb annál jobb, de annál drágább is, keresd meg a számodra ideális arányt. A legfontosabb, hogy lítium-ion legyen. A NiMH elemek (nikkel-fémhidrid) az én tapasztalatom szerint pocsék élettartammal rendelkeznek, bár igaz, hogy amiket én használtam, azok olcsó noname szarok voltak, nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolta és hogy egy minőségibb/márkásabb változat mennyire használható, de szerintem nem véletlenül használják ezt a technológiát sehol máshol. Én ezerszer inkább a lítium-ionra voksolnék, azt jól ismerjük szinte az összes akkus elektronikai eszközünkből és tudjuk, hogy megbízható.
2019. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is a magyar nyelvben szárazelemnek nevezzük a nem tölthetőket, akkumulátornak vagy röviden akkunak, ami tölthető.

Tehát nálunk ez soha nem úgy volt, mint pl. angolban a battery, ami lehet primary (egyszer használható) secondary (tölthető).


Másodszor nehogy azt hidd, hogy nagyon jó úton jársz, ezt már én is eljátszottam. Csak azokban az eszközökben nem vált be, ahol több cella van soros kötésben és az eszköz képes túlmeríteni, amikor is a leggyengébb cella nem csak 0 V-ra merül, hanem utána még át is fordul negatívba, és mire észreveszem, addigra az a már cella károsodott.

Egyébként az IKEA LADDA nem lenne rossz, mert az eneloop gyártója készíti az IKEA nagy tételű megrendelésére.

Ezek ugyanolyan alacsony önkisülésű akkuk, ami más cégek választékéban is megtalálható, GP ReCyKo, Varta R2U stb.

Noha utóbbi lehet trükkös, ma már nem mindegyik R2U alacsony önkisülésű. Ez a Varta tudatos megtévesztő eljárása, hogy a kezdetben bevezetett elnevezést (Ready To Use) később másra is ráragasztották.

2019. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!