A mozgásérzékelő kapcsolókkal működtetett LED fényforrások rövid idő alatt meghibásodnak. Létezik - e olyan mozgásérzékelő, ami nem teszi tönkre a LED fényforrásokat? Vagy csak egy megoldás van, hogy kerülni kell a mozgásérzékelő használatát?
Nem hiszem, hogy a mozgásérzékelő a hunyó. Az nem csinál mást, mint hogy egy relét, tranyót húzkod.
A gyakori fel- le kapcsolás már inkább hibaok, bár ez is csak az alacsony minőségek miatt.
De az is csak azért, mert valószínűleg túlvezérelt alacsony fényerejű ledekkel szerelik, amelyeknek xar meghajtó áramköre esetleg ki- bekapcsoláskor odabök egy izmos feszültségtüskét, a ledeket végképp túlterhelve.
Ezt így nem lehet kijelenteni, ezért jó lenne, ha pontosan ideírnád, milyen LED-lámpákra van panaszod.
Amivel nekem problémám volt, a kapacitív terhelést képező lámpák, ami bekapcsoláskor szikráztatja a mozgásérzékelőben lévő relét, emiatt az beégett. Tehát nem is a lámpa lett hibás, hanem a relé.
Ez nem csak a kapacitív előtétes lámpák problémája, mert az aktív áramgenerátoros konstrukciónál a bemeneten lévő pufferkondi töltése ugyanezt idézi elő, ha nincs beépítve megfelelő áramkorlátozó ellenállás.
Ezt én megoldottam, most már nem szikrázik, így elmehet akármeddig.
Az megint egy másik téma, amikor LED-lámpák tönkremennek, akármivel is kapcsolod.
Egyébként a mozgásérzékelők másik fajtája, amiben nem relé kapcsol, hanem triac, vagy vannak olyan E27 lámpák is, amiben benne van a mozgásérzékelő. Ezekben tranzisztor kapcsolja a LED-ek áramát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!