Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudtok olyan USB-töltőt, ami...

Tudtok olyan USB-töltőt, ami általam megadott feltételek esetén le tudja kapcsolni a töltést?

Figyelt kérdés

USB feszültség/áram/mAh mérőkkel Dunát lehet rekeszteni, de egy olyat sem találok, ami le tudná kapcsolni a töltést megadott feltételek esetén. Például ha átment rajta 1500 mAh.

A célom, hogy éjszakára úgy tudjam a töltőre dugni az eszközt, hogy ne töltse 100%-ra, ugyanis a tököm televan ezekkel a 4,4V-ra túlhúzott lítium akksikkal, amik már egy év után is érezhetően gyengébbek, 2 év után meg önmaguk árnyékai, lehet újat venni.

Okoseszköz is lehet, amivel a mobil tud kommunikálni. Taskerrel biztos tudnék olyat írni hogy küldjön jelet / üzenetet ha elérte a szintet, csak kéne hozzá egy eszköz ami fizikailag lekapcsol.



2018. nov. 13. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszeru, nekem 400ma-s toltom van 5100es az akksi a telefonban egy ejszaka alatt nem tolti fullra.
2018. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..



Az, hogy miből van eleged és miből nincs, senkit sem érdekel. Szerencsére a mérnökök kicsit jobban értenek érzékeny telepek töltéséhez.

2018. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, de sajnos ez nem opció, van ugyan egy 500 mAh-s őskövület töltőm, de az akksim kisebb, így feltöltené még az is.

#2 Remélem a hülyét játszod csak, ugyanis a töltési feszültség és élettartam összefüggése a legalapvetőbb tény amióta csak lítiumion akksik léteznek. Okostelefonok esetében végképp sokadlagos tervezési szempont hogy 2 év múlva az eredeti hány százalékát tudja nyújtani az akksi, nem tudom melyik bolygón élsz ha ez neked újdonság. A Teslákat nem véletlenül 4,1-4,2V-ra töltik, ahol az élettartam is számít.

2018. nov. 13. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki a dilettáns jelenleg nem én vagyok.
2018. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sonoff Wifi kapcsolók vannak régóta.

Mellesleg, ami 5 V-on 1,5 Ah töltésmennyiség, az akkunál már többre jön ki, mert azon kisebb a feszültség, a töltésszabályzó viszont konverziós elven működik (kapcsolóüzemű).

Ha disszipatív csökkentéssel működne, akkor lenne azonos áram.

Az 5 V-os ágon sokkal célszerűbb Wh energiamennyiséget mérni, persze abból is lejön még a töltés közben elfűtött energia (szabályzó + akku melegedése).

2018. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük Emese, szerintem ugorjunk, fogalmad sincs a témáról, és nem hasznosak a válaszaid.
2018. nov. 13. 19:44
 7/8 A kérdező kommentje:
#5: Köszi, ez jónak tűnik!
2018. nov. 13. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Kár, hogy gyakorlatilag értelme nincs, de te tudod, nem az én pénzemet herdálod szerencsére.
2018. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!