Miért nem ismeri fel a HDMI kábelt a laptopom?
Sziasztok, azt szeretném megtudni hogy, a Win10-es laptopom néha felismeri, máskor pedig nem a HDMI kábelt. Amikor felismeri akkor a szokásos csipogó hang jelez hogy a laptop vette a jelet... Egyik este filmet néztem HDMI-n keresztül, alvás elött "Frissítés és Leállítás" gombra kattintva állítottam le a gépem.. Reggel folytatni akartam a film nézését, de akkor már nem működött.
Bedugom a HDMI kábelt és semmi sem történik. Képernyő kivetítéssel próbálkoztam akkor se. Még az az általam csipogó hangnak nevezett hangjel sincs.
A válaszokat előre is köszönöm!
(A TV-n jó HDMI bemenetre van állítva)
Nem a kábelt ismeri fel, hanem a csatlakoztatott eszközt, már amikor minden jól megy.
De előfordul, hogy áram alatti dugdosás miatt károsodik a TV HDMI-bemenete, főleg némelyik Samsung érzékeny erre.
Csak azt nem látom, hogy másik TV-vel is ellenőrizted volna a laptopot.
Nem véletlenül írom ezt, találkoztam már olyannal, hogy csak egy bizonyos párosítás kapcsolódott nehézkesen egymással.
Ez egyébként úgy működik, hogy a laptop (azon belül a videó driver) kiolvassa a TV-ből (vagy monitorból) a DDC-infót, ami egy külön érpáron közlekedik a kábelen, I2C buszon.
Ha a kiolvasás valami okból nem sikerül, akkor a felismerés, illetve kapcsolat nem jön létre.
Nem szükséges privát üzenetben jelezni, látom a listában a témát, amikor hozzászólás érkezik.
A megadott név (CMX) nem pontos típus, csak márkanév, talán kínai, de mindegy, nagyjából el tudom képzelni, javítok ilyeneket is.
Találkoztam hasonló problémával, méghozzá a saját Panasonic plazmámnál, ahol a HDMI 1. és 2. szintén nehézkesen kapcsolódik, de csak a PC-hez. Ilyenkor kénytelen voltam kihúzni, újradugni, vagy másikba átdugni és vissza (áram alatti dugdosás esetemben nem probléma, mert a TV és a PC egyaránt földelt dugós, tehát amúgy is közös testpotenciálon vannak).
Később vettem észre, hogy a 3. és 4. csatlakozón viszont teljesen stabil a felismerés, még bosszankodtam is, hogy azt miért nem próbáltam ki hamarabb.
Az alaplapot megnézve a TV-ben kiderült, hogy az 1-2 egy jelválasztó IC-re megy, utána a CPU-ba, míg a 3-4 közvetlenül a CPU-ba.
Vagyis a CPU 3 db HDMI bemenettel rendelkezik, amit egy "váltókapcsolóval" kibővítettek négy bemenetre.
Egyelőre ennyiben maradt a dolog, csak tervbe van véve, hogy megpróbálom kicserélni a jelválasztó IC-t (TMDS361B), azután majd elválik, hogy mi lesz belőle.
Hogy ebből milyen tanulság vonható le? A probléma oka a TV volt esetemben, és hiába próbáltam más variációkat (még a HDMI repeatert / erősítőt is iktattam közbe, az sem segített), csak egy bizonyos kombinációban állt elő a hiba, csak a PC és TV között.
Megoldódott a probléma. HDMI kábellel nem működik, kipróbáltam VGA kábellel azzal pedig igen. :\ viszont azt még mindig nem értem, hogy HDMI-vel miért nem működik na de mindegy. (Remélem nem a laptop HDMI bemenetével van a baj )
Köszönöm azért a válaszokat! :D
Először még erről volt szó:
"a Laptop HDMI bemenetével sincs baj mert másik kábellal másik TV-n müködik"
Attól eltekintve, hogy a laptopon HDMI-kimenet van, nem bemenet.
Ha a Samsunggal működik, a laptop kimenetével nincs gond szerintem, a CMX TV bemenetével lehet probléma valószínűleg. Még akkor is, ha más jelforrásról működik.
A Windowson ez egyáltalán nem múlik, legalábbis az én esetemben már a számítógép bootfolyamatánál maga az alaplap felismeri a csatlakoztatott kijelzőket.
Mégpedig ez úgy működik, hogy ha észlel két kijelzőt, akkor mindkét kimenetre kiadja a BIOS / UEFI képernyőt, illetve utána a Windows bootmenüt is. Tehát ezeket látom a TV-n és monitoron egyaránt, ha be vannak kapcsolva.
Ha újraindítom a gépet, akkor is látszik a teljes folyamat, mindkettőn. De épp itt került porszem a gépezetbe, hogy a Panasonic plazmát néha egyszerűen nem akarta felismerni, olyankor persze sehol nem látszott.
Tehát ebből egyértelműen arra következtettem, hogy a sikeres felismerés nem a Windowson, vagy azon belül driveren / szoftveren múlik, hanem ez egy hardveres dolog.
Ha a kijelzőt sikeresen észleli a hardver (alaplap), onnan kezdve látja a Windows is. Egyébként csinálhatok bármit, nem fog összejönni, ezt én eljátszottam épp elégszer.
Végezetül, aki látja az előzményt, megjegyezhetné, hogy akkor miért nem próbáltam hamarabb a 3. vagy 4. HDMI bemeneten? Egyszerűen azért, mert plazmán az RGB-szintek bizonyos kalibrációt igényelnek, nekem pedig az 1. bemenet volt kalibrált. Később átvittem ugyan a beállításokat a 2. bemenetre, de ott még mindig szívás volt. Csak ennél is később jöttem rá, hogy a 3. és 4. bemenet viszont hibátlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!