Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1A bemenetű powerbank-ot...

1A bemenetű powerbank-ot tölteni inkább 0.5A-ről, vagy 2.1A-ről érdemes?

Figyelt kérdés

Tudom, azonos Amperről volna ideális tölteni a powerbank-ot, de csak ezek közül választhatok:

0.5A a kimenete a PC-m USB portjainak, valamint van egy 2.1A kimenetű fali töltőm.


A fél amperesről nagyon lassan tölti fel,

azonban nem tudom, a 2.1A-es nem túl erős-e neki, nem károsítja-e?



2018. szept. 3. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"azonban nem tudom, a 2.1A-es nem túl erős-e neki, nem károsítja-e?"

Nem.

A mai töltésvezérlő elektronikák már okosabbak mint az emberek többsége.

2018. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Szokásos értelmetlen kérdés: nem.


Tervezője beletervezte a töltésszabályzót a powerbankba, szerinted nem volt annyi esze, hogy gondoljon még rád is?


Más kérdés, majd amikor a 2,1 A-os forrásra is csak 0,5 A árammal terhel (mert megteheti), de ezt ma már leírtam egyszer:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

2018. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. ;) Szóval nagy sokára szűk körökből a széles néptömeg elé bocsájtották az ilyen tudású töltésvezérlőket, de a lítium akksikat továbbra is meghagyja nekünk tökéletlennek az "okos" kivételezett szűk kör, á lá tervezett elavulás és fogyasztói társadalom. ;)

Elismerésem mindenesetre a töltésvezérlők irányába, bár mindenesetre ezt megtervezni csupán speciális,

és nem átfogóan mély tudást igényel.

(Ha már részben off-olsz is epésen, miért ne... ;-) )


Amúgy tényleg köszönöm válaszod, én nem igazán foglalkoztam még a töltésvezérlők tulajdonságaival, alapjában hasznos választ adtál.

2018. szept. 3. 16:45
 4/12 A kérdező kommentje:

Az időközben érkezett második válaszolónak: mitől volna értelmetlen a kérdésem? Attól vajon, hogy találkoztam már melegedéssel ilyen, valamint fordított esetben is?

(Értve ez alatt, amikor vagy egyik, vagy másik áramerőssége volt nagyobb.)


Persze márka kérdése is, a gagyibb töltők illetve eszköz túlmelegedhet. A kérdésem alapjában arra irányul, hogy mennyire lehet vajon aggódni a melegedés miatt, és milyen fokú melegedés miatt vajon.

2018. szept. 3. 16:47
 5/12 A kérdező kommentje:

...továbbá én személy szerint bizonytalan vagyok abban, hogy hosszú távon vajon a két, általam vázolt verzió közül melyik a kevésbé ideális? Hiszen az ideális ugyebár az azonos áramerősség volna (1A-ről tölteni az 1A bemenetűt).


Mert mint tudjuk, az akksik érzékenyek, és behatárolt az élettartamuk. Épp ezért nem mindegy, melyik esetben nyújthatom tovább az élettartalmukat? Komolyan érdekel ez is. Szóval nem tudom, mi végre véled értelmetlennek kérdésemet...

2018. szept. 3. 16:52
 6/12 A kérdező kommentje:
*élettartamukat
2018. szept. 3. 16:53
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

"mitől volna értelmetlen a kérdésem?"


Mert csak próbáltam finoman fogalmazni, hogy ne alkalmazzam a "butaság" szót, amiért fizika órán nem sikerült elsajátítani az egyszerű áramkör alapjait. Néha naponta többször megkérdezik ezt a telefonjukat féltők is.


De milyen érdekes, azt nem szokták megkérdezni, hogy otthon szabad-e betekerni a lámpába egy 60 W-os izzót?


Elvégre a hálózat képes adni mondjuk 16 A áramot. Jaj, mi lesz, 16 A belemegy a lámpámba, szétégeti? Meg még a telefonba is 16 A jól bele?


Ilyet nem szoktatok kérdezni, mert azért mindenki sejti, hogy hülyeség. Pedig nagyjából ennyire butaság a te kérdésed is.


De mivel mindenki unja már ezt magyarázni (az elemi iskolás fizikát), bedobjuk például a varázsszót, hogy "töltésszabályzó". Nem egyszerűbb?

2018. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hiszen az ideális ugyebár az azonos áramerősség volna (1A-ről tölteni az 1A bemenetűt)."


No ebből látszik kérdező, hogy hülye vagy az áramhoz. Ne erőltesd. A fogyasztó mindig tudja, hogy neki mekkora áram kell. Jelen esetben a nagyobb töltőt válaszd, és vedd elő a 8. os fizikakönyvet, ha elértél már addig.

2018. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Komolyan érdekel ez is. Szóval nem tudom, mi végre véled értelmetlennek kérdésemet..."


Nem csak értelmetlen, hanem fellengzően ostoba is. Foglalkozzál inkább a tekézéssel.

2018. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez kb. ilyen kérdés, hogy:

"A villanyszerelő kicserélte a biztosítékot 16A-ről 32A-re. Nem fog elfüstölni a tévém a 32A-től?"


Egyébként nem is lenne baj a kérdéseddel (elvégre erre való ez az oldal), ha nem kérdeznék meg ugyanezt naponta.

2018. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!