Arduinoval lehet wifire kapcsolodni es adatbazisba/bol irni/olvasni?
Automata ontozorendszer projecten gondolkodom, amit webes feluletrol lehet majd iranyitani, utemezni az ontozeseket.
Soha nem probaltam arduinot es nem tudom h kepes e ennek a feladatnak az ellatasara, vagy inkabb raspberryt kene ehhez hasznalnom?
Ha jol tudom a ketto hasonlo, csak utobbi komolyabb es inkabb egy mini szamitogepnek mondhato.
Melyik kene es milyen modulok szuksegesek kizarolag a kommunikacio reszehez a projectnek?
Az Arduino programot kozvetlen toltheted is egy esp8266 alapu dev boardra.
Azonban ezek inkabb kliensnek alkalmasak - a webes felulethez Raspberryt, vagy mas eszkozon rendes webszervert ajanlanek.
Igen.
Amennyiben összekötöd valamilyen wifi-shielddel vagy chippel.
Viszont a Raspberry meg az Arduino csak külsőre hasonló, igazából nagyobb nem is lehetne köztük a különbség. Előbbi egy "lapszámítógép" (SBC, single-board-computer), egy egyetlen áramköri lapkára integrált, teljes értékű számítógép. Egész komoly processzorral, gigabájtos nagyságrendű RAM-mal, operációs rendszerrel, stb. Csak kialakításának hála beágyazott rendszerként is használható, de igazából az egy komplett számítógép.
Az Arduino meg egy mikrovezérlő. Annak is van processzora, mégpedig 16 MHz-es, és van 2 kilobájt (!) RAM-ja, meg 1 kilobájt nemfelejtő EEPROM-ja. Meg 32 kilobájt programmemóriája, ugyanis ennél (Harvard architektúra) a program- és adatmemória elkülönül. Operációs rendszere nincs, a rá feltöltött program bekapcsolás után egyből indul, és nincs olyan, hogy multitaszk (legalábbis normál körülmények között nincs). Nem tudsz hozzá perifériákat csatlakoztatni, és bár technikailag ez is számítógépnek tekinthető (van processzora, memóriája, és programot hajt végre), de köszönőviszonyban sincs a hétköznapi értelemben vett számítógépekkel.
Amúgy a webes irányítás nem rossz ötlet, de azt ugye tudod, hogy adattárolásra mindössze 2 kB RAM, meg 1 kB EEPROM áll rendelkezésre? Komolyabb adattároláshoz már SD-kártya shieldet célszerű beszerezni, amire rendesen, fájl-szinten tudsz írni.
Elvileg adatbázist is ha nagyon trükkös vagy, tudsz vele kezelni, bár a nagyon szűkös programmemória (32 kB... nagyjából egy Commodore 64 szabad kapacitása) eléggé beszűkíti a lehetőségeket. Én inkább valami egyszerű fájlkezeléssel helyettesíteném az adatbáziskezelést. (Már ha jól értem, és az Arduino feladata lenne az is.)
... vagy ha nem kell sok adatot tárolni, és az használat után törölhető, akkor akár az EEPROM is szóba jöhet. 1 kB megfelelően használva azért nem is olyan kevés. ;)
Mielőtt pedig beszerzed a wifi-bővítést, tájékozódj, hogy melyikkel van a legkevesebb szívás! Tapasztalatból mondom, hogy érdemes... :)
Adatbázis nem tudom mire kell ehhez.
arduinonak csak annyit kell tudni, hogy mikor kell elkezdeni öntözni, (pl minden nap 7:30kor) és hogy mennyi ideig. Ezt tárolhatja az EEPROMban, 3 db int, összesen 6 bájt.
Szóval arduinora kell egy program, ami olvassa az adatot wifiről, és csinálja az öntözést.
PCre meg kell progi ami tud küldeni az arduino IPjére adatot, és előny ha olvasni is tudja a jelenlegi beállításokat.
ESP8266-on keresztül Seriallal kommunikálsz, egyszerű.
Bocs a fogalmazási hibákért késő van :D
Egyebkent azert az adatbazis modszerrel akartam, mivel meg akartam probalni tobbnyire sajat kutfobol megalkotni ezt az egeszet es ez jutott elosszor eszembe.
Nem vagyok meg tapasztalt "informatikus" 19 evesen, igy nem egybol a legokosabb megoldas jutott eszembe :D
De inkabb nezek egy konkret tervet a neten es azt megvalositom, majd kesobbiekben megprobalok ujat alkotni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!